Anglický týden dorostenců U19 a U17 plný derby utkání

Ve sváteční čtvrtek a v následnou neděli sehráli naši divizní dorostenci U19 a U17 dvě mistrovská utkání s Prostějovem „B“ a Přerovem. 

Pro U19 se jednalo o dvě náročné prověrky při absenci devíti hráčů (Derco, Vinter, Rončák, Görlich, Zajíček David, Schlimbach a Král Pavel pro zranění, navíc Galko v zahraničí a Kročil byl již natrvalo posunut do „B“ mužstva) velmi vyrovnaná utkání s jednou porážkou 1:2 s Prostějovem „B“ a nedělní výhrou 1:0 s Přerovem. Soupeř z Prostějova byl lepší v práci s míčem, my měli zase více vyložených šancí, ale srovnat skóre se nám už nepodařilo. Přerovští byli zase velmi fyzicky vyspělí a rychlí, naši kluci výhru museli ubojovat. Touto výhrou jsme si udrželi třetí příčku a v sobotu jedeme do Uničova za soupeřem z druhého místa.

1.HFK Olomouc U19 - 1.SK Prostějov “B“          1:2 (1:0)

Branka: 13. Stoklasa

1.HFK Olomouc U19 - 1. FC Viktoria Přerov U19         1:0 (0:0)

Branka: 56. Filípek

V obou utkáních se prostřídali hráči: Kotek, Henkl, Fleischmann, Kubeša, Hrdlička, Král Matěj, Pleva, Filípek, Doseděl, Rada, Stoklasa, z kádru U17 Outlý, Tylich a Čtvrtlík.

Trenér: Vlastimil Palička, asistent trenéra: Martin Drabiščák 

U17-ka sehrála dvě vyrovnaná utkání, což se jim v této soutěži tak často nestane, ale pro jejich sportovní růst je to lepší, než soupeři, kteří jsou o několik tříd slabší. V obou utkáních získali kluci dohromady 4 body, protože s Prostějovem „B“ skončilo utkání bez branek a s Přerovem vyhráli 4:2.

1.HFK Olomouc U17 - 1. SK Prostějov „B“         0:0

1.HFK Olomouc U17 - 1. FC Viktoria Přerov U17         4:2 (2:1)

Branky: 20. a 37. Filípek, 52. Svrčina, 70. Koníček

V obou utkáních se prostřídali hráči: Čtvrtlík, Pavlica, Dokoupil, Svrčina, Pavelka, Malý, Hnilica, Tománek, Andrýsek, Chudý, Tylich, Tichý, Outlý, Bartoník, Koníček, Filípek.

Trenér: Petr Mrázek