Anglický týden U19 č. 1 za 3 body

V aktuálních dvou týdnech absolvuje U19 utkání v rytmu středa, neděle, středa, neděle. Tento týden jsme tedy absolvovali dvě utkání a je škoda, že právě v tomto rychlém sledu utkání nás postihlo neuvěřitelné množství absencí (výlety se školou, zranění, nemoci). Z kádru 19 hráčů nám momentálně chybělo 10 (Kotek, Galko, Kubeša, Král Pavel, Král Matěj, Rada, Görlich, Schlimbach, Zajíček David a v Prostějově Derco). Taková situace nás postihla i na podzim, což je k zamyšlení. Naštěstí si můžeme pomoci mladšími kluky.

Ve středu v Prostějově jsme prohráli zcela zaslouženě, na soupeře jsme v tomto složení nestačili a od vyšší porážky nás zachránil brankář Čtvrtlík. Na hráčích, kteří nastoupili byla vidět obava, jak v tomto složení dokážeme soupeři vzdorovat, zkrátka v hlavách měli kluci to utkání jasně prohrané už dávno před zahajovacím hvizdem rozhodčího, což se projevilo negativně na jejich výkonu.

V neděli jsme v podobném složení, ale se slabším soupeřem Kroměříží "B" (měli v tabulce o bod méně, než my) předvedli v prvním poločasu velmi dobrý výkon s jednou zásadní chybou. Do kabin se šlo s výsledkem jen 2:0, jenže to mělo být odhadem 7:0, protože jsme doslova zahazovali jednu šanci za druhou. Druhý poločas přes všechna upozorňování jsme začali velmi vlažně a v 60. minutě to bylo 2:2 a o deset minut později 2:3. Naštěstí se kluci nevzdali a hororový průběh v závěru ještě dokázali  otočit na naši stranu dvěma brankami.

1.SK Prostějov B - 1.HFK Olomouc          4:0 (1:0)

1.HFK Olomouc - SK H. Sl. Kroměříž B         4:3 (2:0)

Branky: 3. Henkl, 18. Vinter, 88. Filípek, 89. Tománek.

Do utkání zasáhli: Čtvrtlík, Kropáček, Fleischmann, Kročil Matěj, Rončík, Henkl, Pleva, Vinter, Doseděl, Stoklasa, Filípek, Tománek, Svrčina, Tylich, Outlý a v neděli Derco.

V dalším anglickém týdnu přivítáme ve středu Krnov a v neděli jedeme do Bílovce.

Trenér: Palička Vlastimil, asistent trenéra: Drabiščák Martin.