Béčko si poradilo na domácí půdě s Mohelnicí

V dalším kole nastoupila domácí Holice „B“ proti soupeři z Mohelnice.

Od úvodních minut bylo znát, že utkání bude mít bojovný charakter a soupeři se budou rvát o každý metr hřiště. Holičtí se v prvním poločase dostávali blíže k brance hostů, ovšem ve finální fázi jim chyběl potřebný klid. Mohelnice dobře bránila a veškeré ataky byla schopna odvrátit. Nebezpečí pro domácí hrozilo pouze ze standartních situací.

Druhý poločas se v úvodu odehrával se stejným scénářem jako první půle. Oba týmy dobře bránili     a snažili se jednoduše dostávat za soupeřovu obranu.

Mohelnice se tlačila do zakončení po standartních situacích. Po jedné z nich na čáře zasáhl reflexivně gólman David Kubica, když střelu hostů vytěsnil na tyč. S následnou dorážkou už si domácí obrana poradila.

První branka utkání padla po střele Vintera, který se nerozpakoval a napálit míč za vápnem přímo pod břevno hostující branky. 

Na řadu přišlo střídání v hostujícím i domácím týmu, ovšem to domácí bylo rozhodující.

Totiž… na dlouhý, křižný míč za obranu si naběhl střídající, agilní Svrčina, který si nejprve poradil s hostujícím obráncem a následně střelou na přední tyč nedal šancí hostujícímu brankáři.

Dva nula už bylo definitivní KO pro hosty a domácí Holice si do tabulky připisuje vele důležité tři body!

Nutno a velmi důležité je vyzdvihnout výkon celého týmu, který si šel od začátku utkání pro vítězství a také to, že se do utkání dostali i hráči, kteří měli buď den po utkání – Juráš, Vlk, Kubica nebo v případě dorostenců Filípka, Svrčiny a Koníčka těsně po utkání. Velmi dobrý výkon podal i další dorostenec Tománek. 

Je na čem stavět, ale je potřeba pracovat a věřit si v každém dalším tréninku a zápase!

1. HFK Olomouc B - FK Mohelnice        2:0 (0:0)

Sestava HFK B: Kubica - Kročil, Vlk, Juráš, Marek - Valouch, Svoboda, Tománek, Filípek - Němec, Vinter

Střídali: Svrčina, Pavlun, Koníček