Holičtí využili přesilovku až v nastavení

Za slunečného počasí na kluzkém terénu, pokrytém ranní rosou, odehráli holičtí další utkání divize na hřišti soupeře a po bojovném výkonu si odvezli všechny body.

Hned od začátku vstoupili hosté aktivně do utkání. V 7. min. protáhl Laštůvka z přímého kopu domácího brankáře Vaculíka, který střelu vytáhl na roh. V 31. min. hasil brejk hostů domácí stoper jen za cenu faulu, který ohodnotil rozhodčí červenou kartou, protože se jednalo o posledního hráče domácích.

V 37. min. zahrozili domácí, když se kolem Bučka otočil domácí útočník a překvapivou střelou zakončil. Hostující brankář si na dvakrat se střelou poradil.

Ve 41. min. zahrají hosté dlouhý míč z autu a na zadní tyči zakončuje střelou těsně vedle branky Červenka.

Ve 44. minutě hosté předvedli rychlou křídelní akci. Červenka v poslední fázi zasekl míč do středu hřiště, ale brankář domácích vytáhl střelu nad domácí branku.

V poslední minutě poločasu zakončili domácí rohový kop střelou těsně mimo.

Ve druhém poločase domácí hru kouskovali, polehávali po trávníku, aby se hosté nedostali do tlaku. V 50. min. posadil centr Laštůvka na hlavu zcela volného Vyskočila Martina, ale ten nedokázal míč uklidit do domácí branky.

V 68. min. centroval střídající Rajnoha, ale centr nedokázal hlavou usměrnit Červenka.

V 89. min. centroval z brankové čáry, střídající Smítal, ale několikrát zblokovaný míč vykopnou domácí z prázdné branky. Rozhodčí nastavil za polehávání domácích hru o 5 min. a ve druhé nastavené minutě se po centru prosadí Vyskočil Martin a hosté si tak po zásluze odvezou všechny body.

Trenér Jiří Derco: „Bojovné utkání, kdy jsme byli lepším celkem na hřišti. Utkání měli rozhodnout dříve. Šance byly a chyběl důraz v zakončení. Vítězství si ceníme více, než kdyby to bylo hladké vítězství. Takové utkání nás může potom posílit do dalšího venkovního utkání, které se bude hrát o špici divize.“

FC Brumov - 1.HFK Olomouc        0:1 (0:1)

Sestava domácích: Vaculík - Kubiš (77. Bůbela), Mokřička, Juřica, Beno - Vlček (13. Chovančík), Kocourek, Chovanec (87. Novák), Kolínek - Novák, Křivánek

Sestava hostů: Machalický - Buček (84. Kubáč), Krejčí, Pezzotti, Vyskočil Michal (62. Rajnoha) - Bernatík (90. Němec), Kotůlek (58. Smítal), Mazouch, Laštůvka, Červenka - Vyskočil Martin

Rozhodčí: Matějek - Krupa, Mankovecký

ŽK: 35. Chovanec, 57. Novák - 56. Pezzotti

ČK: 31. Juřica

Branky: 90+2. Vyskočil Martin

Příští kolo se představí hráči 1. HFK Olomouc na hřišti hostů v Hranicích na Moravě, kdy se zápas odehraje 6.10.2019 od 15:00 hod..