Vítězství domácích, ale fotbal plakal

Za pěkného a ještě teplého podzimního počasí zajížděli hráči 1. HFK Olomouc na horkou půdu aspiranta na postup z divize FK Kozlovice.

Domácí tým předvedl důrazný fotbal se spoustou nakopávaných míčů, které sice vedli ke třem bodům, ale fotbal plakal, protože i domácí, i hosté kazili přihrávky.

Ve 14. minutě rozehráli domácí rychlý aut a centrovaný míč z levé strany nedokázal odskakující Nekuda usměrnit do branky. V 18. minutě protáhl Nekuda z přímého kopu hostujícícho brankáře Machalického, ale střela se otřela o břevno hostující branky. A tak domácí udeřili ve 42. minutě, kdy přízemní centr proletěl malým pokutovým uzemím na zadní tyč, kde jej do prázdné branky usměrnil nikým nekrytý Nekuda - 1:0.

Na průběh prvního poločasu zaeagoval trenér hostů hned dvojím střídáním, když do hry poslal Smítala a Spurného, kteří hru oživili, ale i tak se hosté hodně přizpůsobovali nakopávaným míčům soupeře.

V 52. minutě hostující obrana podběhla nakopnutý míč domácími hráči, ale domácí hráč Galetka nesroval mířidla a zakončil střelou mimo branku.

V 57. minutě rozehrají rychlou akci hosté. Míč se přes střed hriště přenesl dvěmi přihrávkami na volného Bučka, který zakončoval střelou na zadní tyč. Domácí brankář míč vyrazil a skluzující Vychodil nedokázal míč usměrnit do domácí branky a tak obrana domácích odvrátila na rohový kop, který zakončil hlavičkou hostující Vyskočil Martin, ale jen do středu branky.

V 63. minutě po nákopu z obranných řad utekl po křídle Přikryl, ale jeho zpětnou přihrávku zakončil střelou vedle hostující branky Galetka.

Trenér Jiří Derco: "Zápas se nám vůbec nepodařil, i přesto, že celý týden jsme se na nakopávanou hru soupeře připravovali, ale ve finále jsme si s ní nedokázali poradit. Je to škoda, ale přístup některých hráčů mě překvapil. Snažil jsem se hru oživit, jak změnou rozestavení, tak i střídáním, ale bohužel to k nějakým bodům nevedlo."

FK Kozlovice - 1. HFK Olomouc              1:0 (1:0)

Branky: 42. Nekuda

ŽK: 86. Matějka - 75. Pezzotti, 77. Vyskočil Michal, 78. Vyskočil Martin; ČK: 90. Krejčí

Sestava FK Kozlovice: Konečný - Kyselák, Řehák, Kostka, Přikryl (85. Chudoba) - Král - Vogl (88. Heger), Galetka (67. Strašák), Schlehr (92. Baculák), Matějka - Nekuda

Sestava 1. HFK Olomouc: Machalický - Rajnoha (46. Spurný), Pezzotti, Krejčí, Vyskočil Michal (79. Němec) - Bernatík (54. Vychodil), Laštůvka, Mazouch, Buček, Červenka (46. Smítal) - Vyskočil Martin

V dalším kole se hráči 1. HFK představí na domácím hřišti, kdy 26.10.2019 od 14:30 hod. hostí hráče z Bzence.