1. HFK Olomouc zakončilo podzimní část soutěže vítězně

V posledním podzimním kole otočili hráči 1. HFK Olomouc nepříznivý vývoj utkání a za slunného podzimního počasí, na dobře upraveném trávníku porazili hráče Všechovic a přezimují tak na 3. místě tabulky divizní soutěže.

Do utkání vstoupili hosté aktivně a dostali se do několika slibných příležitostí, zejména nastřelené břevno po hlavičce Pezzotiho volalo po brance.

Domácí se však dokázali oklepat a udeřili hned ze své první vážnější akce. Ve 32. minutě, po souboji ve středu hřiště, vyplaval míč k volnému Kapustovi, který křížnou střelou na zadní tyč nedal hostujícímu brankáři Kubicovi šanci - 1:0.

Hosté se do poločasu už nedokázali z nepříznivého výsledku oklepat. Naopak domácí mohli navýšit vedení, když střelu Hrabovského z otočky výborným zákrokem zneškodnil hostující brankář Kubica.

Druhý poločas se domácí uchýlili k nakopávání míčů na vysoké hrotové útočníky a tak přenechali iniciativu hostům. Navíc hostující trenér Jiří Derco změnil rozestavení a díky tomu se dostali hosté do kombinační hry, kterou předváděli celou podzimní část soutěže.

V 57. minutě poslal centr Vychodil na Červenku, který však z malého vápna zakončil celou akci střelou nad domácí branku a tak se hosté prosadili až v 63. minutě, kdy pohlednou křídelní kombinaci zakočil střelou Mazouch. Tu se podařilo domácí obraně zblokovat, ale míč si našel volný Červenka a z 25-ti metrů ho poslal nechytatelně k levé tyči - 1:1.

V 77. minutě aktivní Vychodil zatáhl míč po levé straně k brankové čáře a zpětnou přihrávkou našel Smítala, který křížnou střelou prostřelil domácího brankáře Konečného a otočil tak výsledek utkání - 1:2.

V 87. minutě zatáhl míč z křídla Červenka do středu hřiště a střelou na první tyč málem překvapil domácího brankáře, který však střelu vykopl špičkou nohy.

Trenér Jiří Derco: "Do utkání jsme vstoupili aktivně a je jen škoda, že jsem šance ze začátku utkání nedokázali využít a proto jsme byli potrestání nadšeně a houževnatě hrajícími domácími. Do poločasu jsme se už nedokázali vrátit do hry a předváděli nepřesné kombinace. V druhém poločase jsme změnili rozestavení, které přineslo i změnu na hřišti, když jsme se vrátili ke kombinační hře, která nás zdobila po celou podzimní část soutěže, což nás vrátilo do utkání, které jsme nakonec aktivitou překlopili na naši stranu. Vzhledem k tomu, že od podzimní části se skládal nový tým, musíme konstatovat, že jsme udělali velký kus práce a všichni, jak vedení, tak i hráči si zaslouží za odvedenou práci pochvalu."

Tatran Všechovice - 1. HFK Olomouc                1:2 (1:0)

Rozhodčí: Jahoda - Mikulášek, Havlín

Branky: 32. Kapusta - 64. Červenka, 78. Smítal

ŽK: 65. Hrdlička, 90. Kuběna, 77. Orava - 76. Laštůvka, 82. Mazouch, 89. Spurný

Sestava 1. HFK Olomouc: Kubica - Buček, Pezzoti, Krejčí, Henkl (61. Smítal) - Vychodil (87. Němec), Mazouch, Laštůvka, Spurný, Červenka - Vyskočil Martin

Sestava Tatran Všechovice: Konečný - Geryk (86. Rakovský), Kuběna, Dluhoš, Hrdlička - Kapusta, Rolinc (56. Orava), Plešek, Staněk (14. Šindelek), Hulman (80. Walach) - Hrabovský (79. Dobeš)