Ačko po bojovném výkonu podlehlo béčku Sigmy

Kvalitní utkání, ve kterém bylo důstojným soupeřem ligové rezervy Sigmy, odehrálo naše ačko v pondělí na Andrově stadionu.

Domácí, kteří měli sice lepší držení míče, se dokázali v 1. poločase prosadit pouze v 27. minutě, kdy po chybě hostů na útočné polovině překonali hostující obranu dlouhým míčem a centr z levé strany uklidili do hostující branky. Hosté však bojovností a nasazením nedovolili soupeři více se prosadit.

Druhý poločas začal velkou šancí hostů, při které v 55. minutě po centru Hornycha zakončoval hlavou těsně mimo branku střídající Regec. Nicméně domácí navýšili o 4 minuty později svůj náskok, když potrestali chybu v rozehrávce hostů. Za dalších 5 minut kontrovali naši, když přímý kop, zahrávaný
Mazouchem, domácí obrana odvrátila jen opět k exekutorovi, který střelou z voleje na první tyč nedal domácímu brankáři žádnou šanci. Domácí zakončili celé utkání v 87. minutě, kdy se prosadili nechytatelnou střelou z přímého kopu.

Trenér Jiří Derco: „Jsem maximálně spokojený s přístupem hráčů k utkání, které splnilo svůj účel. Soupeř měl kvalitu na míči, nicméně byly tam i z naší strany dobré momenty. Pro nás výborná škola. Jsme spokojeni s průběhem přípravy, ale máme stále na čem pracovat. Času však máme ještě dostatek. Je vidět, že v utkání už máme nějaké návyky a byly tam úseky utkání s kvalitními věcmi, ale musíme ještě zapracovat na technice. Po tak dlouhém volnu si myslím, že se utkání podařilo a jsem s přístupem všech hráčů spokojený.“

SK Sigma Olomouc "B" - 1. HFK Olomouc   3:1 (1:0)

Sestava 1. HFK Olomouc:
Kubica (46. Machalický) – Buček, Krejčí, Tylich (46. Flaischmann), Vyskočil Mi. (46. Henkl) –
Bernatík (46. Hornych), Mazouch, Spurný, Stoklasa (46. Němec), Červenka (65. Galko) – Vyskočil
Ma. (46. Regec)

Další přípravné utkání sehrají naši borci v Přerově s hráči 1. FC Viktorie Přerov, a to v sobotu 30.5.2020 od 10:30 hod.