Výhra nad účastníkem krajské soutěže.

V dalším přípravném zápase zajížděli naši borci na půdu účastníka krajské soutěže a do utkání vstoupili pasivně a své schopnosti musel předvést brankář Kubica, ale podržel svůj tým. Postupně však přebírali aktivitu naši borci, což vyvrcholilo ve 34. minutě penaltovým zákrokem na unikajícího Bučka. Penaltu proměnil Bernatík a poslal tak hosty do vedení. Domácí ještě jednou zahrozili na konci 1. poločasu, kdy z vnější strany nastřelili břevno.

Ve druhém poločase však už měli hosté utkání pod svou kontrolou a navýšili skóre v průběhu dvou minut, když se v 55. minutě nejdříve po centru Bernatíka na zadní tyči prosadil Spurný a v 57. minutě dorážel Krumpolc do prázdné branky míč, po střele Bučka. V 68. minutě naposledy zahrozili domácí, když nedokázali nejdříve prostřelit hostujícího brankáře Machalického a opakovanou střelu vykopl z prázdné branky Krumpolc.

Trenér Jiří Derco: „Blížíme se do finále a dnes nás čekal tradiční soupeř. Začátek utkání nám nevyšel podle představ. Na hráčích bylo vidět, že je těžké počasí, dusno a nebyli na to dostatečně připraveni, ale v šancích domácích hráčů nás podržel brankář Kubica. Pomalu jsme ale přebírali aktivitu a byly tam už i dobré akce s kvalitním přechodem do útoku. Rozhodla penalta a od té doby bylo utkání v naší režii. Musíme se lépe připravit na začátek utkání, protože za 14 dní nás čeká mistrovské utkání. S utkáním však panuje spokojenost. Nyní si musíme dobře odpočinout a připravit se na generálku. Je však stále co ladit, ale odpovídá to tomu, co po hráčích chceme. Byly tam šance, byly tam pěkné příležitosti a mohlo padnout i více branek. Příprava byla výborná, hlavně se nám nikdo nezranil, takže spokojenost.“

TJ Břidličná - 1. HFK Olomouc 0:3 (0:1)

Sestava 1. HFK Olomouc:
Kubica (46. Machalický) – Krumpolc, Mazouch, Krejčí (76. Tylich), Vyskočil Michal (70. Németh) – Henkl, Kotůlek (46. Forch), Stoklasa (63. Svrčina), Spurný (72. Kotůlek), Buček – Bernatík (46. Němec).

Generálka před mistrovským utkání se odehraje na domácím hřišti a to v sobotu 1.8.2020 s SFC Opava „B“ od 16:30 hod.. Tímto zveme všechny naše příznivce, přijďte podpořit naše borce a přitom se ještě můžete dobře občerstvit v naší hospůdce na hřišti, kde pro Vás nachystají domácí speciality z udírny.