Brumov-HFK 5:3. Nedůraz při bránění standardních situací.

Na pronajatém malém náhradním hřišti v Bylnici, předvedli domácí důraz v pokutovém území, což rozhodlo o bodovém přídělu na jejich konto, protože hráči 1. HFK Olomouc si opakovaně s bráněním standardních situací neporadili.

Hosté, poučeni s průběhu minulého zápasu, vlétli do utkání aktivně a hned v 10. minutě se mohli radovat, když Krumpolcův dlouhý aut propadl k Bučkovi, ale jeho střelu vyrazil s námahou domácí brankář Pjajko na roh. Ve 14. minutě zazvonila konstrukce branky na opačné straně hřiště, když přímý kop Bubláka usměrnil na přední tyči do břevna domácí kapitán Juřica. Toto varování však hostům nestačilo a tak se prosadili domácí z dlouhého autu, který na první tyči prodloužili a z malého vápna pak uklidili do branky hlavou Novák. O 8 minut později hosté skvěle zakombinovali po křídle a přízemní centr Krumpolce usměrnil špičkou kopačky Stoklasa, ale brankář domácích na 2x střelu zneškodnil. Ve 34. minutě zahrál Krumpolc aut na rozběhnutého Bučka, který centrovaným míčem našel přesně hlavu aktivního Stoklasy, ale ten zamířil jen o centimetry vedle levé tyče domácí branky. V 39. minutě zakombinovali v křídelním prostoru Červenka s Bernatíkem, který ve finální fázi zatáhl míč do středu hřiště a střelou přes záda bránícího hráče nedal domácímu brankáři šanci zasáhnout a vyrovnal tak poločasový stav utkání.

I ve druhém poločase byli aktivní hosté, ale domácí trestali z nedůrazu bránění standardních situací. Hosté se prosadili v 53. minutě když rohový kop zahrál Červenka. Na přední tyči prodloužil hlavou Mazouch na Krejčího, který na zadní tyči uklidil míč do prázdné branky. V 57. minutě a 62. minutě se však celkem levně dostali k rohovým kopům domácí a trestali laxnost při bránění hostů, když se hned 2x prosadil Sviečka a otočil tak skóre utkání. V 78. minutě domácí navýšili své skóre, když se opět prosadili hlavou z rohového kopu Kolouch. V 79. minutě domácí málem rozhodli utkání, když po faulu v pokutovém území zahrávali pokutový kop. Bublák ho sice umístil doprostřed branky, mimo dosah hostujícího brankáře Kubicu, ale střelu zastavilo břevno. V 88. minutě se ještě hosté nadechli k zdramatizování utkání, když dlouhý aut Krumpolce prodloužil hlavou Krejčí na zadní tyč, kde jej pohodlně doklepl do prázdné branky nikým nekrytý Vyskočil Martin. Hosté pak vrhli všechny síly do útoku a tak v nastaveném čase pečetil výsledek utkání střídající Fojtík, který proměnil samostatný únik a uzavřel tak účet utkání.

Trenér Jiří Derco: „Tentokrát vstup do utkání byl odlišný a do utkání jsme vlétli aktivně. Dostali jsme se do nacvičovaných kombinací a jednu z nich jsme do poločasu i se štěstím proměnili, i když jsme měli více šancí na skórování, které jsme měli proměnit, ale bohužel jsem 4x inkasovali ze standardních situací soupeře. Toto je pro mě nepochopitelné a svědčí to o naší slabině, kde nejsme dostatečně důrazní, zejména v pokutovém území, kde se utkání rozhoduje. I přes to jsme ještě mohli vyrovnat, ale bohužel to přesně odpovídá tomu našemu důrazu, jak v defenzivní, tak i v ofenzivní fázi, kdy jsme nebyli schopni míč dotlačit do branky, takže soupeř vyhrál díky většímu důrazu v šestnáctce. A to byl přesně ten fotbal, který nám nevyhovoval a na to jsme doplatili. Soupeř byl důraznější v té ofenzivní fázi a my naopak v té defenzivní části propadli a nebyli jsme schopni na to reagovat. Je to hold realita a my se musíme co nejdříve oklepat, protože loni se nám nestalo, abychom 3x za sebou prohráli (včetně MOL Cup), i když výkon není špatný, ale v rozhodujících momentech ve vápně nám to v defenzívě neklape a od toho se odráží celý výkon týmu.“

FC Brumov - 1. HFK Olomouc 5:3 (1:1)

Sestava 1. HFK Olomouc:
Kubica – Krumpolc, Krejčí, Mazouch, Vyskočil Michal – Kotůlek (78. Laštůvka) – Červenka, Spurný, Stoklasa (69. Novotný), Buček – Bernatík (61. Vyskočil Martin)

Sestava FC Brumov:
Pjajko – Juřica, Sviečka, Kolouch, Vlček (55. Mokrička) – Kocourek – Kubiš (84. Fojtík), Dmukhovskij, Bublák (88. Chovančík), Šenkeřík (72. Bartozel) – Novák (67. Křivánek)

Rozhodčí: Soukal – Dorotík, Mayer

ŽK: 32. Juřica, 36. Kocourek, 80. Kubiš – 29. Krumpolc, 58. Spurný, 84. Vyskočil Martin

Branky: 22. Novák, 57. a 62. Sviečka, 78. Kolouch, 93. Fojtík – 38. Bernatík, 53. Krejčí, 88.
Vyskočil Martin

V příštím kole se hráči 1. HFK Olomouc setkají na svém hřiště se soupeřem ze Vsetína, a to v sobotu 22. 8. 2020 v 16:30 hod. Přijďte povzbudit naše borce a zároveň se občerstvit v naší Hospůdce na Hřišti.