Odveta za pohár se nepodařila.

1. HFK Olomouc - Tělovýchovná jednota Skaštice 1:1 (1:1)

Za slunného a teplého počasí se hrál na 1. HFK Olomouc pohledný fotbal, který ovlivnilo vyloučení domácího hráče, ale i přes tuto skutečnost urvali domácí bod. Aktivní domácí se dokázali prosadit hned v úvodu utkání, když ve 20. minutě rozehráli nakrátko přímý kop. Přetažený centr od Nemerguta si na zadní tyči našel Nováček a vrátil míč zpět před branku, kde se z blízka hlavou prosadil Kotůlek. Ve 24. minutě se odhodlali z ucitvé vzdálenosti 25 m ke střele hosté, ale střela skončila mimo domácí branku. Ve 26. minutě stáhl zbytečně rukama Pavelka hostujícího hráče Konečníka a kromě pokutového kopu viděl i červenou kartu. Pokutový kop bezpečně proměnil hráč, na kterého byl i faul. Domácí však nesložili zbraně a dále se hrnuli do útoku. Ve 37. minutě zatáhl míč po křídle Bernatík, posunul ho na Nováčka, který poslal středem míč na rozběhnutého Novotného, ale hostující brankář vyrazil jeho střelu na roh. Hosté odvrátili tento roh jen před své pokutové území, kde si ho našel Nemergut, ale celou pohlednou akci zakončil jen střelou doprostřed branky, kde si míč našel hostující brnkář. Ve 42. minutě se dostali do zakončení i hosté, když centrovaný míč umístil Frýdl nad domácí branku. Ve 44. minutě se málem radovali domácí, když rohový kop si přesně našel Kašpárek, prodloužil jej hlavou na osamoceného Novotného, který zakončoval do prázdné branky, ale v poslední chvíli hostující stoper vykopl míč z prázdné branky.

Druhý poločas se hrála otevřená partie a oba soupeři chtěli zvítězit. Ve 48. minutě se srazili domácí stopeři a sám na branku upaloval Zavadil. Ale výborný zákrok vytáhl Machalický. V 55. minutě poslal Bubla přízemní centr, na který však nikdo z hostujících hráčů nedosáhl. V 61. minutě vybojuje míč obránce Judas, zatáhne ho přes celé hřiště a předloží tutovku aktivnímu Kašpárkovi, ale míč skočil mimo branku. V 74. minutě natáhl z 25 m Frýdl, ale o centimetry minul domácí tyč. V 86. minutě zatáhl míč Kašpárek a zpětnou přihrávkou oslovil Stoklasu, ale ten zakočil celou pohlednou akci jen nedůraznou střelou doprostřed branky. V 89. minutě se po rohu prosazoval hlavou Nováček, ale neseřídil mířidla. V 93. minutě chtěli hosté zvrátit výsledek, když po rozehrání přímého kopu zakončoval Konečník, ale hlavou jen trefil spojnici břevna a tyče a tím uzavřel účet pohledného utkání.

Trenér Alexander Bokiy: „Za výsledkem stojí bojovná a týmová hra kluků, kteří od 24. minuty hráli v 10 hráčích. V obou poločasech jsme měli pěkné příležitosti ke skórování a to zejména z brejkových situací, ale nevyšlo to. Soupeř nás ke konci utkání přitlačil a dostal se do šancí, nastřelil břevno, ale celkově jsem spokojený s výkonem hráčů a jestli tak budeme pokračovat, tak můžeme udělat dobrý tým, který může bojovat o horní příčky tabulky.“

Sestava 1. HFK Olomouc:

Machalický – Judas, Pavelka, Černý, Žídek – Kotůlek – Novotný (58. Bohanos, 80. Laštůvka), Nemergut, Nováček, Bernatík (46. Stoklasa) – Kašpárek (92. Spurný)

Sestava Tělovýchovná jednota Skaštice:

Vrba – Menšík (46. Sedlák), Motal Tomáš, Beneš, Bubla (66. Štěpják) – Frýdl, Motal Lukáš – Zůvala (79. Petrúsek), Zavadil, Vymětal (58. Červenka) – Konečník

Rozhodčí: Julínek – Hanák, Soukupová

ŽK: 45+1. Bernatík, 59. Bohanos, 76. Žídek, 90+4. Spurný – 17. Beneš, 40. Menšík, 52. Motal Tomáš, 86. Zavadil, 90+1. Štěpják

ČK: 26. Pavelka

Branky: 20. Kotůlek – 26. Konečník

V dalším kole zajíždí hráči 1. HFK Olomouc na půdu Valašského Meziříčí, kde 21. 8. 2021 se od 16:30 hod. utkají s domácími hráči.