AČKO: Export bodů z venkovního utkání na Hanou.

TJ Valašské Meziříčí - 1. HFK Olomouc 1:2 (1:1)

V pohledném bojovném utkání, za slunného teplého počasí, přetlačili hráči 1. HFK Olomouc domácí hráče a připsali si tak plný počet bodů do tabulky. Vstup do utkání však patřil domácím hráčům, když poprvé zahrozili v 9. minutě, kdy po centru z pravé strany zakončoval Žilinský. Hostující brankář Machalický míč vyrazil před sebe, ale domácí už dorážku nezvládli. Ve 12. minutě se však už domácí radovali, když dlouhý míč si za obranou našel Kuběna, který se ještě kličkou zbavil stoperů a střelou na zadní tyč otevřel skóre utkání. O minutu později protáhl aktivní Nemergut míč středem hřiště a předložil ho na rozběhnutého Červenku, který centrem našel na zadní tyči Kašpárka. Ten však v pádu zakončil pohlednou akci střelou nad domácí branku. Ve 20. minutě zaskočil hostujícího brankáře Machalického střelou z 30 m domácí střední záložník. Míč proklouzl hostujícímu brankáři mezi rukama, ale pohotovou reakcí ho zkrotil až na brankové čáře. Ve 29. minutě utekl po křídle hostující obraně Vrána. Oslovil zpětnou přihrávkou domácího kapitána Výmolu, ale jeho střelu hostující stopeři zblokovali a následně už střela zamířila nad hostující branku. Do poločasu se odehrávala hra zejména ve středu hřiště, ale hostům se podařilo do poločasu vyrovnat, když Laštůvka při rozehrání přímého kopu z poloviny hřiště oslovil Nemerguta, který podstoupil vzdušný souboj s nejistým domácím brankářem Michutem. Míč se odrazil ke Kašpárkovi, který zakončoval do prázdné branky, ale domácí stopeři střelu zablokovali a tak míč do branky uklidil až Nemergut, když zamířil střelu přesně do „šibenice“ domácí branky.

Druhý poločas bojovného utkání se odehrával zejména ve středu hřiště, a i když bylo utkání bojovné, nevykolejilo nějak ze zajetých kolejí do zákeřného utkání. Hosté však na důraz domácích doplatili, když ve 48. minutě musel střídat hostující obránce Judas, kterého nahradil Repček a tento tah trenéra Bokyie se podařil, protože hosté stále více překlápěli hru na svou stranu. Taktéž další střídání trenéra se vyplatili a v 70. minutě, kdy se utkání lámalo, se málem prosadil Bohanos, když zastavil střelu aktivního Nemerguta a z otočky zakončil nad domácí branku. A tak hosté rozhodli v 78. minutě, když rychlé rozehrání standardní situace stoperem Černým si zpracoval Kašpárek a podél vybíhajícího brankáře domácích rozhodl o vítězství hostů. Ve zbytku utkání domácí hrozili z centrovaných míčů a rohových kopů, ale hostující obrana všechny náznaky šancí odvrátila a tak hosté si domů na Hanou odvezli všechny body.

Trenér Alexander Bokiy: „Vstup do utkání se nám příliš nepovedl, ale v průběhu hry jsme se domácím vyrovnali. Také nám pomohlo vyrovnání stavu utkání do poločasu a následné střídání ve druhém poločase, které nám hru oživilo a následně i překlopilo v náš prospěch. Kluci opět zabojovali a jsem rád, že nyní to už vyústilo v zisk plného počtu bodů. Doufám, že toto utkání nás nasměruje tím správným směrem a že kluci vidí, že bojovností se dá překlopit i nepříznivý stav utkání.“

Sestava TJ Valašské Meziříčí:

Michut – Vozák (84. Kelárek), Švec, Kuběna, Kadla – Vrána J., Smilek (79. Kopecký), Žilinský, Vrána Š. (79. Straka) – Výmola, Veselý (69. Urban)

Sestava 1. HFK Olomouc:

Machalický – Judas (48. Repček), Laštůvka, Černý, Žídek – Novotný, Nemergut, Nováček, Červenka (65. Bohanos) – Stoklasa (91. Spurný) – Kašpárek

Rozhodčí: Pospíšil - Kudlička, Volek

ŽK: 14. Žilinský, 84. Švec – 80. Novotný

Branky: 12. Vrána J. – 44. Nemergut, 79. Kašpárek

Další kole dne 28.8.2021 hráči 1. HFK Olomouc uvítají na svém hřišti od 16:30 hod. nováčka soutěže Holešov.