Víkend ve znamení derby. Důležité tři body vezeme do Holice

Uplynulý víkend se nesl ve znamení derby s místním rivalem FK Nové Sady. Sobotní odpoledne patřilo střetnutí divizních A týmů obou klubů a důležité tři bodsy po sérii proher si připsali naši borci. Někteří z hráčů obou týmů si poté v neděli střihli derby druhé, tentokrát mezi B týmy v I.A třídě. Tady se už radovali domácí, i když jsme jim sebrali alespoň bod za remízu v normální hrací době.

V divizním derby A týmů byl k vidění divácky atraktivní první poločas, v němž padlo celkem 6 gólů. Hra se přelévala ze strany na stranu a obrany prakticky neexistovaly. Oba týmy byly navíc velmi nebezpečné ze standardních situací, s vyjímkou pokutového kopu, který domácí za stavu 1:1 neproměnili. Holičáci šli poměrně brzy do vedení, domácím se však po chybách a zbytečných faulech hostí podařilo skóré otočit. Závěr první půle však patřil HFK, kteří třemi brankami získali rozhodující náskok. Za zmínku stojí dvě naše parádní branky z přímých kopů v podání střel Nemerguta, resp. Laštůvky. Další dvě naše branky pro změnu přišly po kvalitních kombinačních akcích a rychlém centru z pravé strany.

Do druhého poločasu trenéři obou týmů hru uklidnili, došlo i k několika střídáním a spíše než pohledného fotbalu se fanoušci obou týmů dočkali nervozity a bojovnosti ve středu pole. Postupem času se přeci jen více tlačili do zakončení domácí, kteří se hnali za vyrovnáním. Vypracovali si i sérii šancí, naštěstí však přetavili v gól pouze jednu v 75. minutě. Ve strhujícím závěru utkání nejprve hostující Stoklasa neproměnil samostatný únik, aby v zápětí vynikl gólman HFK Machalický, který zneškodnil střelu z bezprostřední blízkosti po závaru v pokutovém území hostí.

V nedělním dopoledni se poté utkání B týmů dlouho vyvíjelo v opačný prospěch než zápas aček v sobotu. Nové Sady se v závěru první půle dostaly do vedení, na což reagoval ve druhé půli Svrčina a zařídil remízu 1:1. Následné pokutové kopy se nám nevydařily, hned první dvě naše střely z puntíku nenašly síť a ztrátu se nám už nepodařilo dohnat.

FK Nové Sady – 1. HFK Olomouc 3:4 (2:4)

Branky: 21. Rus, 36. Marčík, 75. Krátký- 9. a 39. Nemergut, 42. Laštůvka, 44. vlastní Krátký. Rozhodčí: Krupa – Mankovecký, Matějek.  ŽK: Fládr – Spurný, Kotůlek, Stoklasa.  Diváci: 400.

Nové Sady: Kubica (46. Kofroň) – Kirschbaum, Opatřil, Popelka, Krátký, Fládr, Lužný (46. Kucharčuk), Marčík (57. Bošek), Rus, Ždánský, Drábek. Trenér Rostislav Sobek.

1.HFK: Machalický –Spurný (85. Mi. Vyskočil), Černá, Žídek (85. Filípek), Novotný (66. Bohanos), Laštůvka, Bernatík, Pavelka, Kotůlek, Stoklasa (91. Svrčina), Nemergut. Trenér Alexander Bokij.

FK Nové Sady B – 1. HFK Olomouc B 1:1, pen. 4:2 (1:0)

Branky: 42. Nguyen - 65. Svrčina. Rozhodčí: Doležal - Molík, Látal.  ŽK: Holý, Šuba, Andreev - Novotný. Diváci: 101.

Nové Sady B: Holý - Dokoupil, Ráček, Hodis, Bošek (74. Smrček J.), Repčík, Andreev, Blaha, Škrabal (80. Steklý), Nguyen, Šuba. Trenér: Miroslav Lojka.

1.HFK B: Šarman - Tylich, Kachlík (80. Stoklasa), Fleischmann, Odložil, Komani (57. Deák), Filípek, Doseděl, Svrčina, Gorlich, Bohanos (57. Novotný). Trenér: Vojtěch Pospíšil.