1. HFK Olomouc

Oficiální stránky fotbalového klubu

HFK potvrdil skvělou formu v novém soutěžním ročníku Divize, sk. E

První poločas se odvíjel plně v režii domácích. Soupeř hrozil jen ze standardních situací, které však hosté zakončovali mimo branku. Hned ve 12. minutě ukazali domácí, jak se bude zápas odvíjet. Rychle rozehráli přímý kop po křídle a centr Laštůvky uklidil hlavou do hostující sítě nikým nekrytý Pezzotti 1:0.

Ve 22. minutě se situace opakovala a opět centr aktivního Laštůvky zakončoval Vyskočil Martin, ale tentokrát hostující brankář Popelka vytlačil míč na roh.

Ve 27. minutě opět domácí zaskočí hosty rozehrávkou přímého kopu. Smítal předložil míč Martinovi Vyskočilovi, které mu se však zapletl mezi nohy a tak brankář hostů nedůraznou střelu opět vytáhl na roh.

Ve 43. minutě dostal míč do běhu nikým nekrytý Smítal, ale zakončil jen střelou nad branku.

V druhém poločase se hra mírně vyrovnala. V 54. minutě zakončil rohový kop hlavičkou Lorenc, ale míč skončil nad brankou domácího brankáře Machalického.

V 57. minutě předvedl krásnou akci Červenka. Našel si míč na lajně a krásnou kličkovanou ho navedl do středu hřiště a celou akci zakončil střelou na první tyč 2:0. Hostující brankář Popelka se jen za míčem ohlédl.

V 60. minutě předvedli hosté pohlednou akci, když si na polovině hřiště vzal míč Hruboš a prokličkoval s ním zkoprnělou obranou domácích, ale jeho přízemní střelu vytáhl domácí brankář Machalický na roh.

V 75. minutě zakončil střídající Palík akci hostů střelou z velkého pokutového území, ale míč opět mířil nad branku domácího brankáře. A tak se opět prosadili domácí, když v 81. minutě dostal na hraně ofsajdové pozice míč od Laštůvky nikým nekrytý Bernatík, který kličkou vykoupal i hostujícícho brankáře a celou akci zakončil střelou do zcela prázdné branky hostů a potvrdil tak jednoznačný výsledek utkání.

1. HFK Olomouc - FC Strání       3:0 (1:0)

Branky: 12. Pezzotti, 57. Červenka, 81. Bernatík

ŽK: 32. Pezzoti - 29. Hruboš, 56. Silnica

Rozhodčí: Lastůvka - Trigas, Zapletal

Sestava 1. HFK Olomouc: Machalický - Buček, Pezzotti, Krejčí, Rajnoha - Smítal (73. Němec), Kotůlek, Laštůvka (82. Kubáč), Červenka (80. Stoklasa), Bernatík - Vyskočil Martin (80. Henkl)

Sestava FC Strání: Popelka - Kojala (52. Holík), Lorenc, Gardian, Čaňo V. (69. Janků) - Michalec, Fruhauf, Silnica, Čaňo O. (63. Palík) - Hruboš, Ondřejka

V dalším zápase zajíždí naši borci na horkou půdu do Hodonína, kdy 31.8.2019 se zápas odehraje od 16 hod. Na domácím hřišti se představí 7.9.2019, kdy od 16 hod. přivítají hráče Přerova.