Závěr podzimu holickému týmu vůbec nevyšlo

Moravskoslezská Divize sk. E, 15. kolo, sobota 10.11.2018, 10:00 hod. - stadion Holice

V posledním mistrovském utkání podzimu nastoupili holičtí fotbalisté na domácí půdě proti týmu 1.BFK Frýdlant nad Ostravicí.

Do utkání lépe vstoupili hosté, kteří na pohled byli aktivnější, silovější a kombinačně vyspělejší. Holický tým se snažil se soupeřem držet krok. Ten hrál s výborně zajištěnou obranou a trestal chyby svěřenců trenéra Jaromíra Lukáška. 

Do poločasu hosté potrestali dvě chyby a po zásluze vedli 0:2.

Po změně stran přidali hosté další dvě branky, které opět svými chybami holičtí hráči nabídli svému soupeři. 

Hra se zlepšila až po dvou střídáních, kdy hru oživili mladí hráči z juniorky. Jedním z nich byl Patrik Stoklasa, který po krásné akci s Lubošem Horkou korigoval nepříznivý stav utkání na konečných 1:4.

Hodnocení utkání trenére Jaromírem Lukáškem: „Dneska musíme sportovně uznat, že jsme na soupeře neměli. Nebyli jsme takticky a ani technicky na takové výši, aby jsme mohli hrát lepší partii. Frýdlant disponuje zkušenými hráči a bylo to vidět. Hráli opravdu rychlý a pohledný fotbal a když k tomu přidáme chyby, které jsme udělali, tak výsledek je zcela zasloužený. My se musíme z těchto posledních dvou zápasů, kde jsme dostali 8 gólů poučit a hlavně se zlepšit, protože takhle nemůžeme hrát. Musíme se dobře připravit v zimním období, aby jsme takto těžká utkání zvládali".

1.HFK Olomouc - 1.BFK Frýdlant n. O.             1:4 (0:2)

Branky: 77. Stoklasa - 21. Šafner, 42. Klimas, 62. Hrdlička, 71. Šafner. Rozhodčí: Niederle - Nápravník, Havlín. Delegát: Pavel Peřina. ŽK: 58. Drmola, 82. Horka, 83. Juráš, 58. Koutek - 50. Marek.ČK: --. Diváků: 65.

1.HFK Olomouc: Kalina - Krumpolc (65. Stoklasa), Vlk (46. Horka), Krejčí, Drmola, Rajnoha, Juráš, Buček, Bořil, Koutek, Schmidt (71. Henkl). Náhradníci: Kubica - Fialka, Horka, Stoklasa, Henkl, Hladký. Realizační tým - trenér: Jaromír Lukášek.

1.BFK Frýdlant n. O.: Prepsl - Wozniak, Marek, Hrdlička, Klimas (71. Indra), Svatonský (71. Hutník), Wludyka, Škorik, Staněk, Velička (83. Soukup), Šafner. Náhradníci: Jež - Indra, Šigut, Kučera, Dvořák, Soukup, Hutník. Realizační tým - trenér: Jiří Krejčí.