Hodnocení přípravek pohledem vedoucího trenéra

Z pozice vedoucího trenéra připravek jsem se rozhodl pro informativní zhodnocení podzimní sezóny. Hned na úvod musím vyzdvihnout velký úspěch naší U10, která v kvalifikaci Ondrášovka cupu vybojovala celkem přesvědčivě 2.místo (z 8 týmů) a zajistila si postup do celostátního velkého finále, které se bude hrát na jaře. Kvalifikaci hrála i U11 (6. místo) a U9 (4. místo).

Starší přípravka (kat. U11 a U10) hraje soutěž Krajského přeboru, které se účastní 8 týmů. Po dvou předchozích velmi slabých ročnících (pouze 3 výhry za 2 roky), jsme v tom letošním očekávali rapidní zlepšení (výsledkové i herně), protože se potkaly dva silné ročníky 2007 a 2008. V této soutěži se výsledky obou týmů sčítají. Až na první utkání v Prostějově (kde jestě nebylo vše ustálené) se naše očekávání naplnila a kluci nám svými výkony a předvedenou hrou dělali radost. Po podzimní části jsme se umístili na 3. místě(1. Uničov 19b., 2. Sigma 16b.) s bilancí 5 výher, 2 porážek, skóre 268:210 a 15 bodů. Dělené výsledky: U11 (7-3-1-3, 119:108, 10 bodů), U10 (7-6-0-1, 149:102, 18 bodů).

Výsledky u přípravek samozřejmě nejsou nejdůležitější, ale každá výhra po dobrém výkonu potěší a je motivačním prvkem do další práce a zlepšování svých dovedností. To, že všichni chlapci (až na chvilkové výpadky) chodí na tréninky s chutí, fotbal je baví, vidíme jak se zlepšují, radují se z povedených akcí ..., to je pro nás trenéry největší odměna a motivace k dalšímu zlepšování tréninkového procesu a veškerých podmínek pro kluky.

Celkově musím říct, že trenérská spolupráce u těchto dvou ročníků (U10 Tomáš Šuba a Vojta Zatloukal) funguje na skvělé úrovni a pokračuje i směrem k mladší přípravce U9 (Zdena Steiger), U8, U7 (Tomáš Dutszak, p.Recman).

 
Mladší přípravka se účastnila dvou soutěží zároveň (Okresní přebor OFS a pro tuto kategorii nově i Krajského přeboru). V soutěži OP OFS je nutno podotknout, že byli kluci U9 (roč. 2009) posunuti ke kat. U10 (roč. 2008) a přesto si vedli velice dobře, patřili k lepším týmům soutěže a dokonce si tím vybojovali nominaci do halové Zimní ligy OFS. Tento posun o rok výš beru jako velmi pozitivní a povedený krok. I v KP se rozhodně neztratili a dosáhli pěkných výsledků proti silným soupeřům. Tento ročník má nyní na starosti jako hlavní trenér Zdenek Steiger, který ho nedávno převzal po Tomáši Dutszakovi (ten se posunul k U8, U7) a věřím, že naváže na jeho kvalitní práci.

U9 - 1. část OFS - 3. místo, 12 -5-3-4, 72:60, 18 bodů, 2. část OFS - 1. místo, 12 -9-1-2, 99:30, 28 bodů.

U8, U7, U6 zatím žádnou soutěž bohužel nehrají (z důvodu předsézonního malého počtu hráčů). To se teď ale zlepšilo a počty kluků se zvýšily.

Nyní mají domluveno dostatek zimních halových turnajů a budou si moci poměřit své síly v soutěžních utkáních.

Závěrem bych chtěl říct, že mám ze všech přípravek dobrý pocit, vše začíná fungovat jak má a začínají v nich vyrůstat budoucí kvalitní hráči pro "A" tým mužů. A velmi pozitivní je, že k nám začínají přicházet kluci z jiných okolních mužstev, protože se dozvěděli, že to u nás funguje na velice dobré úrovni, což je díky poctivé a zodpovědné práci všech trenérů připravek. Děkuji chlapci.

Vedoucí trenér přípravek a U11 - Hovorka Jiří (JH10)