Holičtí fotbalisté s mladíky v sestavě jen těsně podlehli MFK Havířovu

Sobota 8.9.2018, 10:00 hod. - 6. kolo MSD, sk. E - 2017/2018

Holičtí dnes nastoupili k 6. kolu Moravskosleszké divize E proti MFK Havířovu. V základní sestavě Havířova nastoupil i bývalý prvoligový fotbalista a odchovanec Miroslav Matušovič.

Od začátku bylo vidět velmi vyrovnané utkání. Holičtí nastoupili bez čtyř hráčů základní sestavy, kteří jsou na marodce. Nahradili je Stoklasa, Krumpolc, Drmola, Malenda. I proto to bylo pro holický tým velmi těžké utkání s kvalitním soupeřem. Musíme ale říct, že holičtí i v improvizované sestavě předvedli v prvním poločase výborný výkon. Měli několik šancí skórovat, ale v koncovce byli nepřesní. Na druhé straně i soupeř měl několik dobrých příležitostí.

Do konce poločasu branka nepadla a tak se šlo do kabin za nerozhodného stavu 0:0.

Po změně stran se ujali vedení domácí, když v 53. minutě napřáhl ke střele Buček a s pomocí tyče otevřel stav uktání - 1:0.

Hosté hrozili převážně po standardkách a bohužel dvakrát po sobě i z nich udeřili. Nejprve 62. minutě z rohu hlavou srovnal stav na 1:1 Wojnar a poté v 68. minutě přidal rozhodující branku Igbinoba na 1:2.

Holičtí i tak v omlazené sestavě zaslouží pochvalu za předvedený výkon, který bohužel nebyl korunován góly. A to je velká škoda, protože příležitostí ke skórování určitě měli.

1.HFK Olomouc - MFK Havířov            1:2 (0:0)

Branky: 53. Buček - 62Wojnar, 68. Igbinoba. Rozhodčí: Nejezchleb - Buček, Popelák. Delegát: Vontroba. ŽK: 81. Horka - 40. Skoupý. ČK: --. Diváků

1.HFK Olomouc: Kalina - Krumpolc, Krejčí, Vlk, Drmola - Buček, Horka, Spurný, Juráš, Stoklasa - Malenda (78. Fialka). Náhradníci: Kubica - Němec, Hladký, Kvapil, Fialka, Foukal. Realizační tým- trenér: Jiří Derco, vedoucí mužstva: Miroslav Derco, kustod: Jiří Slavíček.

MFK HavířovSmětak - Macík, Igbinoba, Matušovič, Hottek (84. Bujok), Klejnot, Skoupý, Bibaku (89. Bajzáth), Dawid (63. Guendouze), Wojnar, Zupko. Náhradníci: Slavík - Bajzáth, Guendouze, Bujok. Realizační tým - trenér: Miroslav Matušovič.

Následující kolo: další utkání nás čeká už v pátek 14.9.2018 na domácí půdě týmu 1. FC Viktoria Přerov. Utkání začíná v 16:30 hod.