I přes remízu se Vsetínem zaslouží kluci z U19 pochvalu

A hned vysvětlím proč. V tomto utkání se totiž utkaly týmy v jarní tabulce na 1. (HFK) a 2. (Vsetín) místě. Bohužel jsme šli do tohoto prestižního souboje hodně oslabeni. V týdnu onemocněli obě naše křídla Vinter a Henkl. V sobotu bylo třeba doplnit „B“ mužstvo v utkání v Kralicích (výhra 1:0) hned pěti hráči U19, z nichž tři absolvovali celé utkání. Další klíčový dorostenec Galko, který ve třech jarních utkáních U19 vstřelil 7 branek se navíc v Kralicích zranil a proti U19 Vsetína nenastoupil vůbec. Už v průběhu prvního poločasu se zranil další hráč základní sestavy Görlich, v poločasu druhém Pavel Král. Na závěrečné minuty tak nastoupil druhý brankář Čtvrtlík jako hráč do pole.

Je škoda, že to všechno nás postihlo v tak důležitém utkání, ale kluci i v neděli dali do utkání všechny síly, bohužel to nestačilo na výhru. Utkání skončilo bez branek. Na obou stranách se několik šancí vyskytlo, ale bez efektu. Nepodařilo se nám skórovat ani ze standartních situací, které jsou často spásou. V každém případě je pozitivní, že „B“ mužstvo se 4-mi hráči dorosteneckého věku v základní sestavě a dalšími dvěma na lavičce porazí tým ze třetího místa v tabulce krajského přeboru dospělých. A z těch šesti mohou hrát za dorost ještě čtyři i v další sezóně.

1.HFK Olomouc U19 - FK Vsetín U19               0:0

Sestava: Kotek - Görlich (46. Tylich), Fleischmann, Kubeša, Král Pavel (86. Čtvrtlík) - Doseděl, Rada - Pleva (63. Král Matěj), Stoklasa (73. Outlý), Filípek - Derco.

Trenér: Palička Vlastimil, asistent trenéra: Drabiščák Martin.