Mizerná série skončila v utkání s Hulínem

Sobota 30.9.2017, 15:00 hod. - 9. kolo MSFL 2017/2018, stadion Hulín

V 9. kole Moravskoslezské fotbalové ligy zavítali holičtí fotbalisté na domácí půdu týmu TJ Spartak Hulína to i s novým trenérem na lavičce leošem Kalvodou, který vystřídal Romana Sedláčka.

Holičtí do utkání nevstoupili moc dobře a od 8. minuty prohrávali 1:0. Po špatně odvrácené standardce se k míčí dostal Minář, který doklepával míč na zadní tyči do prázdné brány 1:0.

Svěřenci trenéra Leoše Kalvody dokázali zareagovat v 18. minutě, když z levé strany unikl Marek Schmidt a přihrávkou pod sebe našel nováčka v dresu HFK Milorada Dabiće, který pohotově prostřelil domácího brankáře 1:1.  Tento stav vydržel až do konce prvního poločasu.

Po změně stran se hra holického mužstva zlepšila a v 50. minutě to potvrdil Krejčí, který zvýšil na 1:2 a hned bylo o něco lépe.

Radost Hanákům vydržela do 75. minuty, kdy se dostal nedovolenou hrou k míči Šrom (zzcela jednoznačně fauloval Přikryla, ale hlavní rozhodčí tento faul nepochopitelně přehlédl) a ten jej předložil volnému Motalovi před odkrytou bránu a bylo to 2:2. Předcházející moment, kdy rozhodčí Grečmal neodpískal faul na Přikryla zvedl emoce holického týmu, který cítil zaslouženou křivdu.

Holičtí se s tím vyrovnali nejlépe jak mohli, když výborný Martin Krejčí v 85. minutě, po přihrávce Luboše Horky, překonal parádně brankáře Dostála a bylo to 2:3.

A to nebylo ještě vše. V 87. minutě zahrál rukou ve vápně Vyskočil a kopala se penalta, kterou bohužel neproměnil Horka. Velká škoda, porotože tak mohl pojistit vítězství, které nakonec Hanáci uhájili a po dlouhé mizérii dokázali výsledek 2:3 udržet až do konce utkání a zvítězit na půdě silného týmu Hulína.

TJ Spartak Hulín - 1.HFK Olomouc                     2:3 (1:1)

Branky:  8. Minář, 75. Motal – 18. Schmidt, 50. Krejčí, 85. Krejčí. Rozhodčí: Grečmal, Gloser, Řezníček. Delegát: --. ŽK: 59. Zlámal (HUL), 87. Vyskočil (HUL) – 72. Řehák (HFK), 77. Banasik (HFK). ČK: --. Diváků: 151.

1.HFK Olomouc: Mucha - Buček, Horka (C), Krejčí (88. Žůrek), Seibert, Dabič, Plesník, Schmidt (71. Tilkeridis), Přikryl, Bořil (17. Banasik), Řehák. Náhradníci: Kubica - Starý, Drmola, Tikeridis, Banasik, Chlopek, Žůrek. Realizační tým - trenér: Leoš Kalvoda, asistent: --, vedoucí mužstva: Miroslav Derco, masér: Vít Hartmann, kustod: Jiří Slavíček, lékař: MUDr. Daniel Ditmar.

TJ Spartak Hulín: Dostál - Michálek, Kostka, Zlámal (C), Vyskočil Michal, Tureček, Motal, Šrom, Ondřejka, Minář, Malenovský. Náhradníci: Chytil - Dvořáček, Hradil, Kovář, Otruba, Vyskočil Martin. Realizační tým - trenér: --.

Následující kolo: v sobotu 7.10.2017 sehrajeme další utkání, a to na domácí půdě proti Kroměříži. Utkání začíná v 15.00 hodin. na stadionu v Holici.