Napsali o nás ... Jako noc a den. Uničov v Holici povstal z mrtvých

Holice naposledy v derby s Uničovem bodovala 9. září 2014. Nic se na tom nezměnilo ani v sobotu, přestože k tomu měli její fotbalisté dobře nakročeno. Po poločase vedli domácí 2:0, ale nezvládli druhý poločas a prohráli 2:4. Pro Uničov to byla pátá venkovní výhra v řadě a na hřišti soupeře tuto sezónu prohrál pouze v Petřkovicích, kterým může vrátit tuto neděli v 10:15 na vlastním stadionu.

První poločas nabídl vyrovnané utkání, kde si oba týmy vytvářely šance, které nedotáhly do konce. Vůbec to nenapovídalo, že se jedná o souboj čtrnáctého s prvním týmem tabulky.

V 18. minutě se poprvé prosadili olomoučtí fotbalisté, když brejk dva na dva zakončil zpoza vápna Buček. Jeho střelu ještě tečoval Swiech a míč skončil za zády Uvízla.

Ve 29. minutě předvedli domácí hezkou akci Šteigl našel na pravé straně Nekudu, který míč nacentroval přesně na hlavu Pyclíka, a bylo to o dvě branky.

„První poločas jsem nebyl spokojený. Přestože jsme tam měli pár šancí, které jsme nedohráli, tak nám chyběla agresivita, hráli jsme staticky. V obranné fázi jsme couvali a hráči nám odskakovali, takže to byl z naší strany takový alibi fotbal,“ komentoval první poločas trenér Uničova Jiří Balcárek.

Druhý poločas byl od hostujícího týmu úplně o něčem jiném. Šance byly na obou stranách, ale většinu času se hrálo na půli HFK. Hned po pauze dostal Kasalův centr do brány na první tyči Komenda.

V 61. minutě byl ve vápně faulován Vasiljev a Juřátek poslal brankáře při penaltě na druhou stranu. V 80. minutě rozhodla znovu individuální akce Vasiljeva, který si dal míč mezi čtyři bránící hráče a přihrávkou pod sebe našel Kasala, jenž míč uklidil do odkryté brány. Pojistku přidali hosté v první nastavené minutě, z brejku udeřil Krč.

„O poločase jsem musel trošku zvýšit hlas. Stáhli jsme defenzivního Dostála a dali tam konstruktivního Nuce, pak už jsme byli lepším týmem. Projevila se i kondice, jelikož soupeř hrál i ve středu,“ zakončil Balcárek.

„Sehráli jsme utkání dvou poločasů. V tom první jsme byli aktivní, ve druhém jsme sice také měli šance, jen Nekuda měl tři tutovky. Uničov využil toho, že jsme postupně začali odpadávat fyzicky,“ zhodnotil trenér HFK Olomouc Vlastimil Palička.