Napsali o nás ... Premiéra v přeboru se nevyvedla. Viktorka padla s Holicí B

Po šesti letech se 1. FC Viktorie Přerov představil v utkání krajského přeboru. Do soutěže největší fotbalový klub na Přerovsku nevstoupil dobře. Proti rezervě 1. HFK Olomouc se po většinu zápasu trápil a prohrál 1:2. O výhře Holice rozhodl dvěma brankami Lukáš Ďurina.

Olomoucký útočník se pěknou šajtlí zpoza vápna prosadil poprvé už v 10. minutě. Poté se postupně probouzela také domácí Viktorka, která však hrozila spíše ze standardních situací. Vyrovnání obstaral po jedné z nich Ondřej Václavíček. Zkušený kapitán Přerova skóroval po půlhodině hry.

„Rozhodovaly detaily. Soupeř moc šancí neměl, gól jsme dostali po naší fair play, kdy jsme přiznali roh. Přerov byl lepší v důrazu, tam nám ještě schází návyky mužského fotbalu. Ale i díky nasazení jsme kralovali,“ pochvaloval si trenér Olomouce Jiří Derco.

Druhá půle byla v režii Holice. První šance po změně stran sice zůstaly nevyužity, bezzubá Viktorka ale trestat nedokázala. Naopak, v 83. minutě zakončil pohlednou akci hostů opět Ďurina. Rozhodl tak o zasloužené výhře 1. HFK.

„Nedostali jsme se od začátku do hry. Soupeř byl pohyblivější a lepší na míči. Myslel jsem, že ve druhé půli si dokážeme vytvořit nějaké šance, ale prakticky jsme nevystřelili na bránu. Olomouc vyhrála zaslouženě,“ uznal přerovský kouč Richard Švehlík a spokojen nebyl hlavně s ofenzívou. „Pro nás bude každý zápas těžký. Dopředu nám to zatím prostě ještě moc nejde,“ pokrčil Švehlík rameny.

Na druhé straně převládala spokojenost se hrou mladých borců hostů. „Jsem maximálně spokojený, věděli jsme o soupeřově kvalitě, ale před kluky musím smeknout. Podali skvělý výkon, byli jsme fotbalovější a zasloužili jsme si výhru,“ uzavřel Jiří Derco.

V dalším kole Přerované přivítají Černovír. Holice si doma zahraje s Želatovicemi.

1. FC Viktorie Přerov – 1. HFK Olomouc B              1:2 (1:1)

Branky: 30. Václavíček – 10. a 83. Ďurina.

Rozhodčí: Jelínek – Vedral, Kouřílek. ŽK: Rybka, Bogdaň – Spurný, Havlas, Krumpolc, Tilkeridis. Diváci: 152.

Přerov: Březina – Grečmal (90. T. Chuda), D. Hrabal, Bogdaň, Bubeník – Václavíček – Horák (84. Tomek), Bielko (71. Lýsek), Zimčík, Rybka (46. Vajda) – D. Chuda. Trenér: Richard Švehlík.

1. HFK B: Kubica – Krumpolc, Drmola, Foukal, Havlas – Spurný, Hornich, Němec (90. Vinter), Holešinský (92. Henkl) – Ďurina (87. Kročil), Tilkaridis. Trenér: Jiří Derco.