Napsali o nás ...Trenér Roman Sedláček mění Holici. Vyřadil Zbrojovku Brno

Fotbalisté 1. HFK Olomouc vstoupili do sezóny výborně. O víkendu odstartovali v MSFL jasnou výhrou v Otrokovicích a před tím vyřadili v 1. kole MOL CUPu druholigový Frýdek-Místek. Včera se postarali ve 2. kole poháru o senzaci, když poslali domů ligovou Zbrojovku Brno. Nový trenér Holice Roman Sedláček postup nepřeceňuje, chce hrát poctivý fotbal s bojovnými hráči a vyhnout se záchraně v MSFL. "Říkal jsem klukům před zápasem, že jeden zápas z osmi můžeme ligový mančaft porazit a bohužel pro Zbrojovku to byl ten osmý," říkal po utkání Roman Sedláček.

Trenére, co říci k postupu přes ligovou Zbrojovku?

Musím říct, že kluci si to v prvé řadě zasloužili, zápas si vybojovali a je to jejich velké vítězství. Říkal jsem jim před zápasem, že jeden zápas z osmi můžeme ligový mančaft porazit a bohužel pro Zbrojovku to byl ten osmý. Věděli jsme, že má Brno problémy, sám jsem to jako hráč zažil, odehráli jsme s nimi vyrovnanou partii a vyhráli jsme zaslouženě.

A které aspekty rozhodly o vašem postupu?

Rozhodlo, že mužstvo má soudržnost, kluci si sedli, bojují jeden za druhého, máme systém, který dodržujeme. Brno moc šancí nemělo, myslím si, že to bylo na výložky tak nerozhodně. A v obraně to bylo perfektní, ubránili hromotluky Koného, Škodu, jak je vymazali, to se jen tak nevidí. Smekám klobouk.

Po poločasu a vyrovnání jste byli už trochu dole, ale přišla nakonec vítězná branka?

Tam jsme trochu zaspali při vyrovnání, odkopnutý balón jsme podcenili, hráč šel sám, škoda toho gólu, ale kluci bojovali dál, nevzdali se a pro ten druhý gól si šli.

Sám jste kdysi říkal, že jste jako kluk chtěl hrát za Zbrojovku, je to o to cennější, že jste ji nyní vyřadil jako trenér?

Ano, byl to pro mě jako hráče vždy sen, bohužel se mi nesplnil. Ale nyní jsme hlavně rádi, že přišli lidi, udělali jsme zase Holici renomé a musíme pokračovat zase dál.

Jak se vám líbil výkon kapitána Luboše Horky, který v záloze skvěle dirigoval tým a přidal gól a asistenci?

Vyčítali mi, že dávám Luboše na defenzivního štíta a Luboš dal odpověď. Je to na třetí ligu nadstandardní hráč, výborně čte hru. Navíc máme výborné stopery Plesníka s Řehákem, kteří jsou důrazní. Věděli jsme, že Luboš to bude v záloze skvěle dirigovat, a hlavně si pohlídá odražené míče, což díky tomu jak skvěle čte hru, tak zvládá na jedničku. 

Stoper Plesník také snad s Koném neprohrál souboj...

Ano, jsou to mladí kluci, kteří začínají, mají budoucnost, chtějí pracovat, a pokud budou pokračovat, uslyšíme o nich i ve vyšších soutěžích. Ať už je to Plesník nebo Karčmař, který hrál skvěle jako pravák na levém beku. 

Frýdek-Místek, Brno, kdo dál v MOL CUPu?

Takhle nepřemýšlíme, pro nás je důležitá třetí liga. Holice to měla trochu pošramocené, dvakrát se zachraňovala na poslední chvíli, upachtěné výkony, byli tady hráči, kteří byli neochotní, nechtěli pracovat, nebyli do nepohody. Nyní jsme vybírali hráče, kteří budou ochotní na sobě pracovat a budou ochotní hrát fotbal, který chceme, a zatím to potvrzují. Musím jim poděkovat a postup nad Zbrojovkou je taková odměna pro ně.

Proti Brnu bylo vidět, že zvládáte s prvoligovým týmem držet krok po fyzické stránce?

My jsme trochu prostřídali sestavu, v sobotu jsme hráli v Otrokovicích a připravili jsme se na to. Po mém příchodu jsme zapracovali na fyzičce, běhali jsme v kopcích a dnes to bylo vidět. Ale je to hlavně o přístupu kluků, protože já na tréninku vůbec nemusím nikoho k něčemu pobízet, kluci makají sami a toto je jejich úspěch.

Pomůže tato výhra k návratu diváků na holický stadion, jako za vašich časů, když jste tu končil kariéru?

Bylo by to krásný. Dnes to byl signál lidem, že se tady něco děje, že jsme vybojovali nové mužstvo a měníme image Holice, tak jak to bylo právě v těch časech, kdy jsme tady každý rok postupovali. Myslím, že se nám to nyní daří. Další aspekt je samozřejmě ekonomický, byla to moje podmínka, aby se vše stabilizovalo. Kluci, kteří sem přišli, přistoupili na naše podmínky, můžou se tady vyhrát, mají tady výborné podmínky k tréninku. Na to jsme sázeli a kluci nám to vrací svými výkony.

Zdroj: http://www.olomouc.cz/zpravy/clanek/Trener-Roman-Sedlacek-meni-Holici-Vyradil-Zbrojovku-Brno-27888