Napsali o nás ... utkání s Velkým Meziříčím + video sestřih

Holice ztratila výhru. Hráči jsou nervózní, trápí Paličku

Zdroj: http://olomoucky.denik.cz/fotbal_region/holice-ztratila-vyhru-hraci-jsou-nervozni-trapi-palicku-20170408.html

Fotbalisté HFK Olomouc na domácím hřišti sahali po výhře nad třetím týmem tabulky z Velkého Meziříčí. Svěřenci Vlastimila Paličky dlouho drželi jednogólové vedení, o které však třináct minut před koncem přišli.

Ještě před osudovým vyrovnáním mohli Hanáci zvýšit na 2:0, když hostující gólman špatně rozehrál a nabídl obrovskou šanci Filipu Žakovi.

„Tam to prováhal. Byl úplně sám před brankářem, ale to se stane. Neměli jsme potom hlavně inkasovat ten vyrovnávající gól,“ litoval holický trenér Palička.

Přestože se zápas pro Holici vyvíjel ideálně, ani tentokrát se její hráči nezbavili nervozity, která vedla k častým ztrátám míče a následnému tlaku soupeře.

Palička si to vysvětluje stresem z boje o záchranu.

„V naší situaci se to dá pochopit. Ty hlavy nějakým způsobem pracují. Podívejte se, jak třeba hráči Slavie nezvládli derby se Spartou. I kluci sledují tabulku a vědí, co je ve hře. Snažíme se to eliminovat, ale bylo vidět, že to v těch hlavách mají,“ uvědomoval si domácí lodivod.

Přitom domácí mohli hrát díky povedenému začátku v klidu.

Už v 6. minutě se po standardní situaci dostal k hlavičce volný Horka a Holice se ujala vedení 1:0. Brzy na to ale domácí vyklidili pole a inciativu přenechali soupeři.

„Byla u našich hráčů vidět, jak se s tou nervozitou perou. Soupeř byl evidentně ve větší pohodě a jistější na balonu. My jsme si nevěřili a po zisku míče jsme ho hned zase odevzdali,“ všiml si Palička

Celkem logicky pak z vytrvalé převahy hostů rezultoval vyrovnávací gól. Po centru z pravé strany se na přední tyči prosadil exligový útočník Pavel Simr. Domácího trenéra rozzlobila zbytečná ztráta před inkasovaným gólem. „Před tou situací jsme mohli jít v podstatě sami na bránu, ale ztratili jsme balon. Naši dva hráči si nerozuměli, soupeř zaútočil a byl z toho gól,“ smutnil zkušený trenér Holice.

Jeho protějšek Libor Smejkal bod z Holice nakonec bral, přestože jeho mužstvo mělo po většinu zápasu převahu. „Kdybychom se na zápas podívali objektivně, byli jsme lepším týmem. Bod z venku se ale určitě počítá,“ kvitoval výsledek trenér hostů.

Toho mrzel hlavně brzký inkasovaný gól, po kterém muselo Velké Meziříčí dobývat domácí obranu. „Dostali jsme gól po signálu ze standardní situace, na který jsme se připravovali. Byl to gól z ničeho. Domácí až na jednu šanci nic neměli, zatímco my měli nebezpečných situací spoustu. Do druhého poločasu jsme změnili rozestavení na 5-3-2 a podařilo se nám vyrovnat, i když ta hra už nebyla tak ideální jako v první půli,“ oddechl si Smejkal.

1.HFK Olomouc - Velké Meziříčí               1:1 (1:0)

Branky: 6. Horka – 77. Simr. Rozhodčí: Vejtasa – Mayer, Kulička. ŽK: Pyclík - Mezlík, Dolejš.

Video sestřih