Neskutečná prohra U19 a samozřejmá výhra U17 v Uničově

Kdo viděl naše utkání U19 v Uničově, nemohl pochopit konečný výsledek. Přesto, že tým Uničova figuruje na 2. místě v tabulce dorostenecké divize a my na 3., tak průběh utkání ukázal naši jasnou herní dominanci, která se bohužel neprojevila ve výsledku, navíc, pro naše kluky velmi frustrujícím způsobem. Jindy našemu spolehlivému brankáři utkání nevyšlo, navíc v úplném závěru.

První poločas jsme byli aktivní, hrálo se na polovině soupeře, ale naše koncovka nebyla dostatečně důrazná a přesná. Snad při jediné návštěvě soupeře u naší branky pozdní vyběhnutí brankáře na dlouhý odkop uničovských hráčů skončilo pokutovým kopem a do šaten se šlo za stavu 1:0 pro domácí.

Ve druhém poločasu pokračovala naše aktivita ve snaze vyrovnat. Po několika neproměněných šancích se to podařilo v času 89:35, jenže naše radost byla předčasná. Závěrečná standardní situace soupeře, kdy brankář jen nakopl míč z vlastní poloviny hřiště do našeho pokutového zemí, náš brankář hlasitým výkřikem všechny ujistil, že si jde pro míč, jenže u něj byl pozdě a hráč Uničova zády k brance vysokým obloukem poslal míč do opuštěné branky, což bylo pro něj příjemným překvapením. Za 10 vteřin byl konec utkání.

I přes porážku je třeba naše kluky pochválit za velkou snahu a bojovnost, která bohužel nevedla ke kýženému a zaslouženému výsledku. Je to další potvrzení toho, že fotbal má logiku v tom, že se hraje na góly, proto vyhraje ten, kdo jich vstřelí více a hrubé chyby soupeř potrestá, proto je třeba se jich příště vyvarovat.

Před utkáním mladších týmů U17 bylo, stejně, jako v převážné většině jejich utkání v této soutěži, jen otázkou, jakým rozdílem naši kluci vyhrají. I přes nepřesvědčivý výkon byl výsledek 3:1 a zisk tří bodů do tabulky příjemný, ale podle mého názoru se ukazuje, že zisk výher, na které stačí i lehkovážný výkon vede k získávání špatných fotbalových návyků, což se stoprocentně negativně projeví ve vyšší věkové kategorii v utkáních proti silnějším soupeřům. 

SK Uničov U19 - 1.HFK Olomouc U19          2:1 (1:0)   

Branka: 90.Fleischmann

Sestava: Kotek - Hrdlička (46. Henkl), Fleischmann, Kubeša, Görlich - Doseděl, Rada (74. Tylich) - Pleva (46. Vinter), Stoklasa, Král Matěj (69. Outlý) - Galko (46. Filípek). 

Trenér: Palička Vlastimil,   asistent trenéra: Drabiščák Martin

 

SK Uničov U17 - 1.HFK Olomouc U17          1:3 (0:2)

Branky: 29. vlastní, 40. Koníček, 56. Görlich

Sestava: Čtvrtlík - Pavlica, Dokoupil, Pavelka, Malý (16. Koníček) - Andrýsek (41. Bartoník), Tylich (57. Hnilica), Tománek, Tichý (41. Görlich) - Outlý, Filípek. 

Trenér: Mrázek Petr