Senzace jménem postup přes Zbrojovku Brno je na světě

Úterý 8.8.2017, 18:00 hod. - 2. kolo MOL Cup 2017/2018, stadion Holice

Velký zápas čekal dnes na hráče Holice, když na svém hřišti přivítali prvoligovou Zbrojovku Brno v rámci druhého kola MOL Cupu.

A bylo to velmi těžké utkání, hosté nastoupili v silné sestavě a bylo vidět, že jsou to ligový fotbalisté. Silní na míči I v osobních soubojích.

První vážnější situaci si hosté vypracovali už v 2. minutě. Po rohu se dostal k zakončení Škoda a orazítkoval spojnici Muchovi brány.

Holičtí ale přežili a přežili také několik centrů, které proletěli vápnem.

Několikrát se dostali ke slovu i hráči HFK. Krejčí neproměnil své dvě příležitosti. Pak to byl Bůček, ale ten také zaváhal.

Na senzaci si museli holičtí počkat do 42. minuty, když výborně hrající Luboš Horka vystihl rozehrávku Brna a bravůrně přeloboval padájícího golmana 1:0.

Poločas tedy skončil 1:0 pro HFK.

Po změně stran ale bylo rychle vyrovnáno. Holická hra byla hned na začátku poločasu velmi rozhozená, čehož ve vápně využil Ashiru, který se po jednoduché kličce dostal do zakončení, které i přes obrovskou snahu brankáře Muchy prošlo do sítě.

A hosté byli opět na koni. Ovládali hru, kombinovali, ale pouze po vápno, kde kralovala holická obrana. Ta odvrátila i dvě nepříjemné šance. Jednou se blýskl brankář Mucha a poté byl na svém místě úžasně hrající Radim Plesník.

Tak tohle by nečekal ani největší optimista na olomoucké straně! Po rohu se totiž dostal k odraženému míči nedávno střídající Marek Banasik, který jej nekompromisně dostal mezi tři tyče. Zbrojovka včetně brankáře Halousky je jako opařená a holičtí vedou 2:1.

Do konce utkání ale ještě nějaký čas zbývala a hosté se tlačili do zakončení. Standardku Koneho perfektně vyrazil Mucha. Pak trochu zaváhal při výběhu, ale hosté toho nevyužili.

Holičtí nechali na hřišti všechno a to se jim vyplatilo. Dokázali totiž porazit ligovou Zbrojovku Brno 2:1 !!!

1.HFK Olomouc - FC Zbrojovka Brno                 2:1 (1:0)

Branky: 42. Horka, 63. Banasik - 47. Ashiru. Rozhodčí: Jan Machálek - Radek Kotík, Stanislav Pochylý. Delegát: Josef Bajer. ŽK: 79. Bořil (HFK), 82. Žůrek (HFK). ČK: --. Diváci: 536.

1.HFK Olomouc: Mucha - Buček (60. Chlopek), Přikryl, Horka (C), Krejčí, Karčmář, Plesník, Žůrek (85. Weinlich), Bořil, Schmidt (52. Banasik), Řehák. Náhradníci: Snášel - Banasik, Drmola, Spurný, Chlopek, Weinlich. Realizační tým - trenér: Roman Sedláček, asistent: --, vedoucí mužstva: Miroslav Derco, masér: --, kustod: Jiří Slavíček, lékař: MUDr. Daniel Ditmar.

FC Zbrojovka Brno: Halouska - Vraštil, Pavlík (C), Polák, Lutonský, Sedlák (62. Janošek), Pilík (46. Kratochvíl), Škoda (72. Přichystal), Ashiru, Fortes, Kone. Náhradníci: Floder - Kratochvíl, Janošek, Přichystal, Vintr, Jovanović. Realizační tým - trenér: Svatopluk Habanec, asistent: Richard Dostálek, Lukš Přerost, vedoucí mužstva: Libor Došek, masér: Jiří Bílý, kustod: Jiří Havlíček, lékař: --, kondiční trenér: Martin Doležal.

Následující kolo: už v sobotu 12. srpna přivítáme v dalším domácím zápase FC Valašské Meziříčí. Výkop utkání je v 17.00 hod. na stadionu v Holici.