Smolná branka zlomila utkání pro Kroměříž

Sobota 12.5.2018, 17:00 hod. - 25. kolo MSFL 2017/2018, stadion Kroměříž

V dnešním utkání 25. kola jarní části Moravskoslezské fotbalové ligy nastoupili holičtí fotbalisté na domácí půdě SK Hanácké Slavie Kroměříž.

Holičtí fotbalisté do utkání nevstoupili dobře a prvních 20 minut se museli vyrovnávat s houževnatostí a kombinační hrou soupeře.

Úvodní tlak holičtí přežili a postupně se dostávali také k ohrožení kroměřížské brány. V koncovce ale dnes hráčům chyběla odvaha a přesnější muška.

Když už se hra vyrovanala, tak bohužel přišla smolná standardka, ze které si dal vlastní branku Luboš Horka - 1:0.

Tento moment hodně otřásl sebevědomím hráčů HFK. Trenér Jiří Derco se snažil vrátit mužstvo do hry trojím střídáním a stav utkání mohl srovnat Milo Dabić. Ve stoprocentní příležitosti se ocitl, když šel zpravé strany na brankáře, ale místo nahrávky na úplně osamoceného Seiberta, který by dával do prádné brány, zvolil střelu do brankáře. Zřejmě rozhodující moment utkání, který rozhodl.

Domácí pak už v 90. minutě, když holičtí vrhly všechny síly do útoku, pojistili výsledek utkání druhou brankou po brejku Vasiljeva - 2:0.

SK Hanácká Slavia Kroměříž - 1.HFK Olomouc                 2:0 (0:0)

Branky:53. Horka (vl.), 90. Vasiljev. Rozhodčí: Petr - Machač, Jahoda. Delegát: --. ŽK: 45. Antl (HFK), 84. Seibert (HFK), 90. Plesník (HFK). ČK: --. Diváků: 234.

SK HS Kroměříž: Kofroň - Šmerda (55. Stratil), Hloch, Cupák, Blanař (90. Vyhlíd), Motal, Matoušek, Kovář, Berčík (87. Vasiljev), Jeleček, Sedláček. Náhradníci: Rotrekl - Vyhlíd, Vasiljev, Stratil, Neubert, Chyla.

1.HFK Olomouc:Kubica - Antl (80. Šichor), Buček, Horka, Krejčí, Babič, Banasik, Seibert, Schmidt (60. Plesník), Krumpolc, Juráš (60. Voleský). Náhradníci: Svoboda - Spurný, Plesník, Voleský, Šichor. Realizační tým - trenér: Jiří Derco, vedoucí mužstva: Miroslav Derco, kustod: Jiří Slavíček, lékař: MUDr. Rudolf Ditmar.

Následující kolo: další utkání nás čeká v sobotu 19.5.2018 od 17:00 hod. na domácí půdě proti Uherskému Brodu.