PU, sobota 28.7.2018, 10:00 hod., hřiště Uničov

SK Uničov - 1.HFK Olomouc              5:1 (3:0)

Branka: 20. Binar, 24. Bača, 40. Krč, 60. Komenda, 71. Krč - 87. Fialka.

Sestava HFK: Kalina - Krumpolc (70. Hladký), Vlk, Krejčí, Rajnoha, Buček, Horka, Juráš (50. Spurný), Ďurina (65. Kvapil), Malenda (55. Němec), Fialka.

Na střídání: Kubica - Němec, Spurný, Hladký, Kvapil. Chyběli: Koutek, Schmidt, Bořil.

V dnešním přípravném utkání jsme narazili na silného a zkušeného soupeře z Uničova. Prvních dvacet minut vypadala hra holického týmu nadějně. Ale ve 20. minutě se poprvé prosadili domácí. Ze standardky se krásně trefil Binar 1:0.

O čtyři minuty později se prosadil přízemní střelou Bača, domácí tak šli do dvoubrankového vedení - 2:0.

Do poločasu ještě přidali další branku. Ve 40. minutě zvýšil Krč hlavou na 3:0.

Soupeř byl v prvním poločase více na míči a lépe kombinoval. Naši hráči se snažili a měli několik dobrých akcí, ale uničovští byli v utkání jednoduše lepším týmem.

Po změně stran, v 55. minutě mohl snížit Malenda, tutovku ale neproměnil, výborně zasáhl Uvízl.

Na druhé straně se prosadil v 60. minutě Komenda - 4:0.

Nejhezčí branku, krátce po 70. minutě, vstřelil z voleje Krč do šibenice 5:0.

V závěru utkání jsme dokázali snížit. V 87. minutě se po krásné akci z pravé strany trefil Fialka a upravil tak na konečných 5:1.

Nyní už čeká na svěřence trenéra Jiřího Derca první mistrovské utkání nového soutěžního ročníku, ke kterému zajíždíme na půdu FC Vsetína. Utkání se hraje v sobotu 4.8.2017 v 17:00 hod.