Třetí výhra U19 za sebou, tentokrát v Jeseníku

Do Jeseníku jsme jeli s cílem vyhrát a napravit tak naši podzimní ztrátu s tímto soupeřem po bezbrankové remíze. To se nám podařilo výhrou 3:0, ale nebylo to tak jednoduché, jak ukazuje poměr branek.

První poločas se nám nevydařil a omluvou nemůže být ani hra proti silnému větru. Chyběl nám pohyb a aktivita, větší zanícení do hry a donucení soupeře k chybám.

Až poločasová rozprava v kabině, střídání a částečně i podpora větru ve druhém poločasu způsobily zaslouženou změnu skóre v náš prospěch. Zlepšila se především hra v křídelních prostorech, když branky padaly po centrech (Vinter) nebo finálních přihrávkách (Henkl). Dvakrát je zužitkoval náš dosud nejlepší střelec Galko (ve třech jarních utkáních vstřelil 7 branek z našich 11-ti). Naopak soupeře jsme za celé utkání pustili do jediné šance v úplném závěru utkání. Opět platí, že zcela jistě silnější soupeře máme ještě před sebou.

SK Jeseník U19 - 1.HFK Olomouc U19              0:3 (0:0)

Branky: 64. a 69. Galko, 65. vlastní po centru Vintera

Sestava: Kotek - Henkl, Fleischmann, Kubeša, Král Pavel - Doseděl, Rada (80. Tylich) - Pleva (46. Görlich), Stoklasa (73. Derco), Filípek (46. Vinter) - Galko.

Trenér: Vlastimil Palička, asistent trenéra: Martin Drabiščák.