U19 a U17 potřetí na 50%, tentokrát s Uničovem

Trenér U19 Martin Drabiščák měl před utkáním s vedoucím týmem soutěže Uničovem „zamotanou“ hlavu, protože mu z kádru chybělo 7 hráčů a další 4 seděli po cca dvouměsíčním tréninkovém výpadku pro zranění nebo nemoc jen na střídačce s tím, že se po kratších časových úsecích během utkání prostřídají. A v této situaci kluci vyhráli 1:0, což zaslouží velkou pochvalu. Věkem starší a proto i silově lépe vybavený soupeř naše kluky v osobních soubojích hodně zlobil, oni to nahrazovali dobrou organizací a týmovým výkonem podpořeným velkou bojovností.

V základu opět na jeden poločas pomohli kluci z U17 (Ponížil a Kachyňa). Utkání rozhodla branka Aleše Tománka přímo z rohového kopu ve 40. minutě. Cenné je i čisté konto na naší straně. Vypadá to, i díky výhře před týdnem v oslabení s Přerovem, že kluci z U19 už všichni pochopili, co současný fotbal vyžaduje. Škoda, že do konce podzimní části zbývá už jen jedno utkání v Prostějově.

1.HFK Olomouc U19 - SK Uničov         1:0 (1:0)

Branka: 40. Tománek.

Sestava: Kotek - Pavlica, Koníček, Tylich, Hnilica - Doseděl, Tománek - Görlich, Kachyňa (42. Zajíček David, 76. Galko), Ponížil (44. Zajíček Jakub, 67. Filípek) - Svrčina.

Trenér: Martin Drabiščák

1.HFK Olomouc U17 - SK Uničov          1:2 (0:0)

Branka: 80. Kachyňa

Sestava: Kročil - Ponížil, Kachyňa, Smital, Zapletal - Malý (41. Šichtař), Malaska, Janíček - Vraj, Nguyen (69. Stoppen), Komani.

Trenér: Ivo Hlaváček, asistent: Josef Pučálka.