U19 porazila silného soupeře z Uničova

V nedělním utkání staršího dorostu se utkal čtvrtý tým v tabulce (1.HFK) s druhým (Uničov). Naši kluci ho zvládli za tři body zaslouženě, ale i soupeř podal velmi dobrý výkon a potvrdil svoje postavení v tabulce. Uničovští se do nás pustili od první minuty a my nevěděli kam dříve skočit. Hráli, na rozdíl od nás, fotbal blízký tomu dospělému i díky fyzickým dispozicím. Tuto úvodní  dvacetiminutovku jsme přežili a hned po ní vstřelili vedoucí branku (Filípek), která soupeře zaskočila a nás povzbudila. Za chvíli přišel gól na 2:0 (Král Matěj) a hra se vyrovnala. Je třeba přiznat, že šance měli i hosté, ale podržel nás brankář Kotek.

Ve druhém poločasu jsme brzy vstřelili branku na 3:0 (Doseděl), ale za minutu bylo 3:1. Potom se až do konce hosté snažili o srovnání skóre, ale šance jsme měli především my z rychlých protitoků, bohužel bez efektu. Jinak mohlo být o výsledku utkání rozhodnuto dříve. Celý tým zaslouží pochvalu za maximální nasazení fyzické i psychické. Utkání doslova odmakali.

1.HFK Olomouc U19 - SK Uničov             3:1 (2:0)

Branky: 21. Filípek, 32. Král Matěj, 60. Doseděl.

Sestava: Kotek - Görlich, Fleischmann, Kročil, Král Pavel - Doseděl, Stoklasa - Henkl, Filípek (90. Tylich), Král Matěj (80. Pleva) - Derco (86. Rada).

Trenér: Palička Vlastimil, asistent trenéra: Drabiščák Martin.