Úvodní utkání nové sezóny zvládli holičtí perfektně

Sobota 5.8.2017, 10:30 hod. - 1. kolo MSFL 2017/2018, stadion Otrokovice

V novém soutěžním ročníku odehráli první mistrovské utkání holičtí fotbalisté na půdě FC Viktorie Otrokovice. A bylo to velmi povedené utkání. Od začátku utkání byli Hanáci jasně lepším týmem a jen škoda, že tuto převahu neproměnili brankově. Nejdříve Žůrek, po něm Krejčí a pak Chlopek nedokázali proměnit své příležitosti.

To se jim mohlo vysmtít v 31. minutě, když z jediné šance mohli hosté paradoxně skórovata, ale z metru, díky odskoku míče domácí hráč přestrelil.

V zápětí však už holičtí skórovali. Dlouhý míč prodloužil krejčí do úniku Žůrkovi, který perfektně prostřelil brankáře 0:1.

Netrvalo dlouho a Holice své vedení navyšuje. Martin Krejčí dostal míč do vápna, odkud ránou z první prostřelil domácího gólmana 0:2.

O šest minut později už to bylo 0:3, když se trefil hlavou nováček v týmu Radim Plesník.

Výsledkem 0:3 tak skončil první poločas, krásného fotbalu.

Po změně stran se hned ve 49. minutě prosadil další nováček Patrik Chlopek, který zvýšil hlavou na 0:4.

Hosté dokázali snížit díky Aleši Starému v 53. minutě po zaváhání obrany na 1:4.

Nevídaný zápas ve třetí lize sledovalo několik diváků a ti nemohli věřit svým očím, když o čtyři minuty později prostřelil Žůrek domácího brankáře a zvýšil na 1:5. Byl to už jeho druhý gól v tomto utkání.

Bohužel v 67. minutě byl, po druhé žluté kartě vyloučen Seibert a domácí měli herní výhodu. V 74. minutě se jim podařilo snížit na 2:5 Juráněm, ale zbytek zápasu si už holičtí pohlídali a na úvod sezóny jasně zvítězili.

FC Viktoria Otrokovice - 1.HFK Olomouc                     2:5 (0:3)

Branky: 53. Starý, 74. Juráň – 34. Žůrek, 37. Krejčí, 40. Plesník, 49. Chlopek, 59. Žůrek. Rozhodčí: J. Černý - D. Černý, Galář. Delegát: --. ŽK: 87. Slaný (OTR) – 18. Seibert (HFK). ČK: 67. Seibert (HFK). Diváci: 232.

FC Viktoria Otrokovice: Repáň – Zábojník, Juráň, Slaný, Pěnička, Foltýn, Chwaszcz, Starý, Kopečný, Kirschner, Mlýnek. Náhradníci: Jelínek – Lapčík, Bahounek, Červenka, Ponížil. Realizační tým - trenér: --, asistent: --, vedoucí mužstva: --, masér: --, kustod: --, lékař: --.

1.HFK Olomouc: Mucha – Buček (60. Přikryl), Horka, Krejčí, Seibert, Chlopek (55. Schmidt), Karčmář, Plesník, Žůrek (71. Weinlich), Bořil, Řehák. Náhradníci: Snášel - Drmola, Schmidt, Weinlich, Přikryl. Realizační tým - trenér: Roman Sedláček, asistent: --, vedoucí mužstva: Miroslav Derco, masér: --, kustod: Jiří Slavíček, lékař: MUDr. Daniel Ditmar.

Následující kolo: už v úterý 8. srpna přivítáme na domácí půdě prvoligovou Zbrojovku Brno, v 2. kole poháru MOL Cup. Výkop utkání je v 18.00 hod. na stadionu v Holici.