Z Nového Jičína přijely oba týmy dorostenců bez bodu

Obě utkání U19 a U17 si byla dost podobná. U19 začala dobře, naši kluci byli aktivní, zejména Galko se dvakrát prodral před brankáře, ale míč z jeho nohy těsně minul opuštěnou branku. Stejně tak tři podařené střely Stoklasy „lízaly“ tyčku z vnější strany, když domácí brankář na ně neměl šanci reagovat. Poločas skončil bez branek i díky našemu brankáři Kotkovi, který vyrazil pokutový kop soupeře. Už poněkolikáté se ovšem potvrdilo známé „nedáš dostaneš“, když se domácí dostali do vedení díky proměněnému druhému pokutovému kopu. Nutno říci, že oba byly nařízeny správně po našich zbytečných faulech. Další dvě šance opět Galka a Vintera gólem neskončily. Naopak 10 minut před koncem domácí potvrdili výhru druhou brankou z rychlého protitoku. 

I přes naše vyložené šance jsme za soupeřem zaostávali v rychlém přepínání do obrany, nedostupovali jsme je včas a toho ve vyrovnaném utkání dokázal využít. On svoje příležitosti proměnil, my ne. 

U17 hrála po dlouhé době s výkonnostně srovnatelným soupeřem, přesto se první poločas hrál podle našich not. Jakub Chudý vstřelil vedoucí branku a tak skončil první poločas. Jenže ten druhý se vyvíjel jinak. Domácí vyrovnali z pokutového kopu (opět nařízený správně) a od té doby vycítili šanci, kterou 6 minut před koncem využili a připravili tak našim klukům první porážku v soutěži. Ani ta je však nesundala z první příčky v tabulce, soupeř si upevnil medailovou příčku.

FK Nový Jičín U19 – 1.HFK Olomouc U19        2:0 (0:0) 

Sestava: Kotek – Hrdlička (46. Vinter), Fleischmann, Kubeša, Görlich – Doseděl (88. Tylich), Rada (67. Filípek) – Henkl, Stoklasa, Král Matěj (60. Pleva) – Galko. 

Trenér: Palička Vlastimil, asistent trenéra: Drabiščák Martin

FK Nový Jičín U17 – 1.HFK Olomouc U17        2:1 (0:1)

Branka: 31. Chudý

Sestava: Čtvrtlík – Pavlica (71. Hnilica), Pavelka, Dokoupil, Malý – Tománek, Tylich, Chudý, Filípek (54. Bartoník) – Outlý, Koníček.

Trenér: Mrázek Petr, asistent trenéra: Tománek Aleš