Žáci U12 překvapili svým výkonem favorizované Vítkovice

Mužstvo U12 posílené o hráče z U odehrálo třetí mistrovské utkání na hřišti 3 týmu v tabulce Vítkovice. Po podzimní prohře na domácím hřišti 0:16 jsme odjížděli do Vítkovic s cílem dovézt aspoň 1 bod za remízu. Tomuto se podřídila i taktika našeho mužstva, odehrát utkání bez hrotového útočníka ( 1-3-3-1 ) , ale s posíleným středem hřiště tzn. na 4 záložníky (1-3-4).

Toto se nám osvědčilo a ve 4 minutě jsme se ujali vedení 0:1 po pěkné akci středové řady zakončené brankou Šimona Provazníka. Soupeř vyrovnal ve 12 minutě dorážkou míče z rukou ležícího brankáře Jakuba Klementa. Ve 26 minutě opět po pěkné akci středové řady ( Jarda Novotný + Šimon Provazník ) zvýšil Šimon Provazník na stav 1:2.

Naše mužstvo nezachytilo nástup do 2 části hry a soupeř opět vyrovnal ve 32 minutě po individuelní akci z levé strany.

Ve 36 minutě opět po pěkné akci ve středu hřiště ( Lukáš Svrčina – Šimon Provazník ) zvýšil Šimon Provazník na stav 2:3. Ve 44 minutě soupeř z pokutového kopu opět vyrovnal na stav 3:3. Hrál se pěkný rychlý fotbal, kdy se opět projevila silná záložní řada, kdy jsme soupeře stíhali v obrané fázi zdvojovat i ztrojovat a nepustit jej do žádné vážnější šance. Tady bych chtěl vyzvednout velkou všech hráčů a snahu jít za vítězstvím což se projevilo v 70 minutě brankou Jaroslava Novotného po pěkné křídelní akci z pravé strany Michaela Petřeka a další brankou v 79 minutě Michala Barvíře. Po této brance, kdy se stav utkání změnil již na 3:5 se soupeř již odevzdal a v průběhu dalších 3 minut inkasoval z kopaček našich hráčů Jaroslava Novotného, Šimona Provazníka a Lukáše Svrčiny další 3 branky na konečný stav utkání 3:8.

Mé poděkování patří všem za nasazení v zápase a přístup k utkání. Toto poděkování platí i pro hráče kteří se do hry dostali sice jen na pár minut, ale i tím přispěli k vítězství našeho mužstva. Hráči na lavičce jsou pro mužstvo stejně důležití jako ti na hřišti a mají svůj díl na výkonu mužstva.

Trenér: St. Hergott