Žáci U13 podali skvělý výkon, nakonec ale došlo k dělbě bodů

SK Hranice - 1.HFK Olomouc U13         5:5
Dnes sehrálo naše družstvo U13 mistrovské utkání v Hranicích. S tímto soupeřem jsme se již potkali na Ondášovka Cupu a naši prohru 2:1 ze středečního utkání jsme chteli odčinit. S tímto odhodláním jsme vstoupili do utkání, ale i když jsme v prvních minutách měli více míč na kopačkách inkasovali jsme opět ve 3. minutě z kopačky Ondřeje Palínka. V 9. minutě nešťastný zákrok Obziny v pokutovém území a soupeř z pokutového kopu zvýšil na 2:0. Tento stav se nám ještě do přestávky podařilo korigovat brankou Kapitána mužstva Šimona Provazníka po důsledném napadání brankáře soupeře v rozehrávce.

Ten samý hráč ještě ve 22. minutě pěknou střelou z 15 m trefil levou spojnici břevna z tyčí, k naší smůle z vnější strany branky.

Ve 26. minutě jsme stav utkání srovnali po pěkné akci matěje Obziny. Za stavu 2:2 byla ukončena první část zápasu. Do druhé části jsme nastoupili s odhodláním tento stav ještě změnit. Ve 35. minutě po rohovém kopu Michaela Petřeka Levi Onofrej trefil hlavou opět jen břevno soupeřovi branky.

Hrál se slušný fotbal na obou stranách hřiště s množstvím osobních soubojů. Soupeř naši nerozhodnost v koncovce opět trestal v 50. minutě, stav utkání 3:2.

V 62. minutě stav utkání srovnal opět Šimon Provazník. V 64. minutě Michael Petřek otočil stav utkání v náš prospěch 3:4. V 68. minutě po pěkné nahrávce do pravé strany mohl zvýši stav utkání Jakub Heitl, ale k naší smůle opět jen levá tyč soupeřovy branky.

V 75. minutě Šimon Provazník pěkně pronikl po pravé straně, obešel brankáře v rohu hřiště, ale jeho nahrávku před prázdnou branku Michaelu Petřekovi vracející se obránci stihli vykrýt.

V 80. minutě střela Jakuba Heitla trefila opět jen tyčku soupeřovi branky. V 85. minutě se opět měnil stav utkání v náš prospěch po pěkné brance z levé strany Leviho Onofreje. Zdálo se, že za tohoto stavu již dovedeme utkání do vítězného konce, když ale v 88. minutě soupeř pěknou přízemní střelou z 20m Tibora Vorose snížil na 5:4.

Tyto rozhodující momenty jsme utkání nezvládli a v 89. minutě po drobném závaru v pokutovém území laciným gólem soupeř srovnal stav na 5:5.

Je smutné, že černou skvrnu na utkání zanechal hlavní arbitr, který necitlivě ukončil utkání ve chvíli, (90. minuta 15 sek.) kdy dostal náš kapitán Šimon Provazník nahrávku za obranu soupeře a postupoval sám na brankáře. Dobrý soupeř, pěkné utkání.