Zasložené vítězství Holice nad Heřmanicemi

Na domácí půdě to Holici zatím funguje

Sobota 6.10.2018, 15:300 hod. - 10. kolo MSD, sk. E - 2018/2019

V dnešním mistrovském utkání nastoupili holičtí fotbalisté na domácí půdě proti týmu FC Heřmanice Slezská.

V dnešním utkání nemohl nastoupit defenzivní záložník Jakub Juráš, který byl v předchozím utkání v Bohumíně vyloučen a od disciplinárky dostal stop na jedno utkání.

Po smolné prohře v Bohumíně díky neproměněným šancím v prvním poločasu, jsme na našem stadionu přivítali dalšího soupeře z Ostravska. Hned od první minuty jsme soupeři dávali najevo, kdo je tady pánem. Soupeře jsme zatlačili na vlastní polovinu, už v 6. minutě se prosadil hlavou ze standardní situaci Tomáš Drmola. Po dvaceti minutách se hra vyrovnala a soupeř po naší ztrátě míče vyrovnal z rychlého protiútoku. Ve 33. minutě vybojoval míč Ondra Bořil, prostrčil Tomáši Malendovi a do šaten se šlo s vedením 2:1.

V úvodu druhého poločasu soupeř vyrovnal, ale hned v 60. minutě Petr Krumpolc s přehledem proměnil pokutový kop za faul na Ondru Bořila. Poté se hosté snažili o vyrovnání, ale my jsme měli několik šancí z rychlých protiútoků, tu největší Tomáš Malenda. Nakonec jsme se pojišťovacího gólu dočkali po pěkné akci z pravé strany Petr Rajnoha předložil míč Ondrovi Bučkovi a ten jej posunul do branky.

Hodnocení utkání trenérem Jaromírem Lukáškem: “Dnes k nám zavítali Heřmanice, které prohráli posledních pět zápasů a toho jsme chtěli využít. Na soupeře jsme vyrukovali se třemi obránci a začátek se nám skvěle povedl. Soupeř byl zaskočen naší aktivitou a zaslouženě jsme dali úvodní gól, který dával hlavou Drmola po standardní situaci. Vedení nám, ale dlouho nevydrželo, protože jsme se dopustili hrubé chyby a soupeř nás z první střely bohužel potrestal. Před poločasem jsme ale udělali dobrou kombinaci a se zakončením Malendy, který chytře prostřelil hostujícího gólmana a znovu jsme šli do vedení. Do druhého poločasu jsme změnili rozestavení na 4 obránce, ale přesto nás soupeř po pěkném prostrčení potrestal a vyrovnal na 2:2. Nutno dodat, že jsme měli už začátkem druhého poločasu 2-3 100% šance. Potom jsme chytrým prostrčením Bučka na Bořila šli do šance, ale Bořil byl ve vápně faulován a Krumpolc penaltu proměnil na 3:2. Soupeř sice párkrát zahrozil z brejku, ale už jsme mu nic nedovolili a naopak zvýšili výborně hrajícím Bučkem po centru Rajnohy na 4:2. Kluci si dnes sáhli na dno, ale za šance, které jsme měli, jsme si zasloužili vyhrát".

1.HFK Olomouc - FC Heřmanice Slezská            4:2 (2:1)

Branky: 6. Drmola, 33. Malenda, 60. Krumpolc (pen.), 83. Buček - 23., 51. Hetto. Rozhodčí: Soukal - Nejezchleb, Pospíšil. Delegát: Březáček. ŽK: 72. Spurný - 22. Fojtík, 54. Martynek, 60. Tomšů. ČK: --. Diváků: 95.

1.HFK Olomouc: Kalina - Krumpolc (75. Fialka), Krejčí, Drmola, Buček, Horka, Bořil, Koutek, Spurný (88. Hladký), Malenda (79. Vlk). Náhradníci: Kotek - Fialka, Hladký, Vlk. Realizační tým - trenér: Jaromír Lukášek, vedoucí mužstva: Josef Tošenovský, kustod: Jiří Slavíček.

FC Heřmanice Slezská: Virec - Fojtík, Kopečný (64. Schwarz), Tomšů, Opata (85. Dočkalík), Hetto, Martynek, Strojek (53. Půda), Šimáček, Mlčoch, Mantey. Náhradníci: Schwarz, Dočkalík, Šebek, Půda. Realizační tým - trenér: Jaroslav Mlčoch.

Následující kolo: další utkání nás čeká v sobotu 13.10.2018 na domácí půdě týmu FC Dětmarovice. Utkání začíná v 15:00 hod. na stadionu v Dětmarovicích.