V těžkém utkání se Slavičínem došlo na dělbu bodů

Za pěkného slunného počasí se odehrálo utkání dvou soupeřů, bojující o čelo tabulky, které nepoznalo vítěze.

Domácí vstoupili do utkání aktivně a na chvíli zamkli soupeře před pokutovým uzemím. Z tlaku se ve 2 min. prosadil hlavičkou Krejčí, kterého našel, po secvičeném rohovém kopu, Laštůvka 1:0.

Ve 13. min. se pokusili o vysoký presink hosté, ale domácí přímočarou akcí se dostali do pokutového území, ve kterém přízemní centr Smítala neuklidil mezi tři tyče nikým nekrytý Bernatík. A tak trestali hosté, kteří se prosadili po přímém kopu, kdy domácí obrana nepokryla Švacha Petra a ten střelou na zadní tyč vyrovnal stav utkání 1:1.

O 3. minuty později skončila v pokutovém území střela Laštůvky na ruce hostujícího stopera. Nařízenou penaltu bez problémů proměnil Laštůvka a poslal tak domácí opět do vedení 2:1.

Ve 32. minutě se nepodařil odkop brankáři hostů Vypušťákovi, ale Smítal nedokázal tuto chybu potrestat a tak domácí vedli v poločase jen 2:1.

Druhý poločas bojovného utkání rozhodla velmi sporná situace. V 72. minutě centrovaný míč sice podběhl Švach Petr, ale zdviženou rukou si ho ideálně zpracoval do běhu. Domácí brankář Machalický sice předvedl pohotový zákrok, ale na odražený míč, který uklidil do branky Mezírka už nedosáhl 2:2.

Trenér Jiří Derco: "Jsem rád, že jsme se poučili z chyb a aktivně jsme tentokrát vstoupili do utkání s dobře organizovaným soupeřem. Je jen škoda, že bojovné utkání jsme nedovedli do vítězného konce a soupeř vyrovnal po velmi sporné situaci."

1. HFK Olomouc - FC TVD Slavičín         2:2 (2:1)

1. HFK Olomouc: Machalický - Buček, Pezzotti, Krejčí, Vyskočil Michal - Červenka (88. Němec), Laštůvka, Mazouch, Kotůlek, Bernatík (82. Stoklasa) - Smítal (70. Vyskočil Martin)

FC TVD Slavičín: Vypušťák - Kocian, Švach Tomáš (58. Rožek), Kalus, Mezírka - Goňa, Horáček, Švach Petr, Školník, Juřica - Žůrek (65. Salajka)

Branky: 2. Krejčí, 20. Laštůvka (p.k.) - 17. Švach Petr, 79. Mezírka

ŽK: Mazouch, Vyskočil Michal, Smítal, Němec, Vyskočil Martin - Kocián, Goňa, Školník, Kalus, Švach Tomáš, Rožek

Rozhodčí: Zavřel - Hubený, Svoboda

Další dvě utkání zajíždí hráči na venkovní hřiště. Nejdříve do Brumova, kde se utkají s domácím týmem 29.9.2019 v 10:15 hod. a následně zajíždí do Hranic, kde se představí 5.10.2019 v 15 hod.