1. HFK veze opět body z venkovního utkání

Za trvalého deště se odehrálo další kolo MSD, kdy 1. HFK Olomouc zajíždělo na hřiště do Hranic a odvezlo si cenné vítězství.

V 1. poločase se hrálo na podmáčeném hřišti utkání nahoru a dolů a zejména šance Bernatíka a hlavičky Krejčího volaly po brankách.

Domácí se dostali do šance pouze jednou, když hostující brankář Machalický namazal přímo na nohu Ligače, ale vzápětí svou chybu napravil, když jedinou šanci domácích vytáhl na roh.

Bohužel oba trenéři museli sáhnout k nuceným střídáním, z důvodu zranění hráčů.

Ve druhém poločase se už hosté prosadili, když si v 56. minutě přímý kop Kotůlka do vlastní branky srazil Bezděk 0:1.

O 4. minuty poději předvedl výborný presink Bernatík, který udělal i kličku domácímu brankáři Tomečkovi a navýšil střelou do prázdné branky vedení hostů 0:2.

V 72. minutě opět získal míč Bernatík, který poslal přízemní centr do pokutového území a domácí obrana nedůrazně odvrátila míč přímo na kopačky Kotůlka, který míč uklidil k tyči 0:3.

V 74. minutě uzavřel brankový účet Buček, který po centru z přímého kopu od Laštůvky, uklidil do branky míč vyražený domácím brankářem po hlavičce Krejčího 0:4.

Trenér Jiří Derco: "Musím kluky pochválit za přístup k utkání a jak dobře si poradili s těžký terénem. Domácí jsme k ničemu nepustili a průběh utkání jsme měli plně v režii. Škoda jen promarněných situací v prvním poločase."

SK Hranice - 1. HFK Olomouc           0:4 (0:0)

Sestava SK Hranice: Tomečka - Bezděk, Čáp (24. Šustal), Kuchař, Lasovský Martin - Rak (79. Skácel), Kundrát, Heřmánek, Furmánek, Veselka - Ligač (58. Koláček)

Sestava 1. HFK Olomouc: Machalický - Buček, Pezzoti, Krejčí, Rajnoha - Bernatík (77. Němec), Laštůvka, Kotůlek, Mazouch (36. Červenka), Smítal - Vyskočil Martin

Rozhodčí: Ham - Broskevič, Novák. ŽK: 74. Lasovský, 79. Bezděk. Branky: 56. Bezděk (vlastní) - 61. Bernatík, 72. Kotůlek, 74. Buček.

V dalším kole MSD se představí hráči 1. HFK Olomouc na domácím hřišti, kdy 12.10.2019 od 15 hod. hostí hráče ze Šumperka.