Dnes se fotbalisté HFK zapotili, ale nakonec to zvládli

Za slunného podzimního počasí potvrdil 1. HFK Olomouc neporazitelnost z domácího hřiště a díky vlastní brance Nimrichtera si do tabulky připsalo 3 body.

Do zápasu vstoupili aktivně domácí, když v 11. minutě zatáhl míč do středu Červenka a přízemní střelou trefil jen tyč branky. Odražený míč odvrátila hostující obrana mimo dosah domácích hráčů.

Skóre se však měnilo na druhé straně, když po chybě v obraně se prosadil Nimrichter, který se prosadil po samostatném úniku 0:1.

V 19. minutě zahráli domácí přímý kop na zadní tyč, ale hosté odvrátili na roh. Ve 22. minutě presinkem domácí získali míč, ale přízemní střelu Vyskočila Martina hostující brankář Kreizl vyrazil na roh. A tak se domácí prosadili až po přímém kopu Laštůvky, kdy na zadní tyči nekrytý Rajnoha ve skluzu míč dokázal dopravit do branky hostů 1:1.

Ve druhém poločase aktivnější domácí měli stále více ze hry. V 52. minutě rozehráli domácí rychle přímý kop. Vyskočil Martin našel pod sebou Rajnohu, ale hosté na brankové čáře vykopli míč, který putoval už za becmocného brankáře hostů. V 53. minutě po zahraném přímém kopu vyprášil rukavice hostujícího brankáře Vyskočil Martin. V 77. minutě se hlavou prosazoval červenka po centru Smítala, ale nezamířil mezi tyče. A tak se domácí dočkali až v 76. minutě, kdy dlouhý aut Rajnohy si do vlastní sítě srazil Nimrichtr 2:1.

Trenér Jíří Derco: "Odehráli jsme bojovné utkání s dobrým soupeřem. Musím však zvednout prst nad komplikací v utkání, která by se v příším zápase nemusela vyplatit, ale hráči dokázali aktivním pojetím zápas otočit."

1. HFK Olomouc - FK Šumperk             2:1 (1:1)

Sestava 1. HFK Olomouc: Machalický - Vyskočil Michal, Pezzotti, Krejčí, Rajnoha - Bernatík, Buček (69. Vychodil), Kotůlek (18. Smítal), Laštůvka, Červenka (87. Němec) - Vyskočil Martin (90. Doseděl)

Sestava FK Šumperk: Kreizl - Olejník, Šumbera, Španihel, Jurásek (77. Nosál) - Ostrovka, Smrž, Andoniu (86. Liďák), Dostál (46. Dostál), Bernard - Nimrichtr

Rozhodčí: Havlín - Běhal, Svoboda

ŽK: 11. Vyskočil Michal - 53. Nimrichtr

Branky: 32. Rajnoha - 18. a 76. Nimrichtr (1x vlastní)

Další kolo odehrají hráči 1. HFK Olomouc na hrišti soupeře, kdy v neděli 20.10.2019 se od 14:30 hod. představí na hřišti Kozlovic.