Další těžká prověrka 1. HFK Olomouc

Přípravné utkání 1. HFK Olomouc s týmem hrající MSFL, tedy SK Sigma Olomouc B - umělá tráva 1. HFK Olomouc

Opět, s nekompletním složením, za pěkného teplého zimního počasí, se utkal 1. HFK Olomouc na domácí umělém trávníku, s týmem hrající MSFL. Rychlostně vybavený a hlavně efektivní tým v koncovce se ujal vedení v 16. minutě po chybě Bernatíka ve středu hřiště, když střela se nejdříve zastavila o břevno branky a hosté dokázali míč uklidit za bezmocného brankáře Mychalického. V 32. minutě produktivní hosté uklidili centr z levé strany a ujali se vedení 0:2. Před přestávkou udeřili hosté ještě 2x, když v 41. minutě po autu domácích získali míč, který přímočarou akcí zakončili na zadní tyč. A o minutu později rychlým zahráním vlastního autového vhazování nedali domácímu brankáři žádnou šanci a uzavřeli tak účet poločasu na pohodlné vedení 0:4.

Ve druhém poločase se hra vyrovnala a hosté se prosadili v 50. minutě po křídelní akci, kterou zakončili střelou na zadní tyč branky. V 52. minutě nedůrazem domácích ve středu hřiště rozběhli hosté brankovou situaci, kterou zakončili střelou z 11 m a tím uzavřeli účet utkání.

Trenér Jiří Derco: „Utkání se sice opět výsledkově nepovedlo, což bylo zapříčiněno jak silou soupeře, tak i fází přípravy. Motivovaný soupeř proměnil všechny situace, které si vytvořil a byl tak velmi produktivní. Byly tam však fáze hry, které mě potěšily a je vidět, že máme stále na čem pracovat.“

1. HFK Olomouc - SK Sigma Olomouc B           0:6 (0:4)

Sestava 1. HFK Olomouc: Machalický - Vyskočil Michal, Krejčí, Hats, Krumpolz (40. Flaischman) -  Bernatík,  Mazouch, Stoklasa (62. Spurný), Němec - Vasyl - Vyskočil Matrin

Další přípravné utkání se odehraje na domácí půdě, tedy umělé trávě 1. HFK Olomouc, a to v sobotu 8.2.2020, kdy v 10 hod. se uskuteční utkání s SK Sigma Olomouc U18 a ve 12 hod. s týmem z Ústí.