Utkání s divizním soupeřem se hráčům 1. HFK Olomouc výsledkově nevydařilo

Přátelské utkání v rámci zimní přípravy, sobota 29. února 2020 - umělá tráva 1. HFK Olomouc

K dalšímu utkání herní přípravy si hráči 1. HFK Olomouc pozvali divizního soupeře FC PBS Velká Bíteš. Za typického zimního a větrného počasí vlétli do utkání lépe hosté, když vysokým napadáním zachytili špatnou rozehrávku obrany domácích a v 16. minutě se ujali vedení. Domácí se hned o minutu oklepali a zahrozili, když po křídle utekl Buček a jeho přízemní centr si našel Kotůlek, ale střelu srazila hostující obrana na roh. Ve 25. minutě sklepl míč Vyskočil Martin rozběhnutému Bučkovi, ale jeho přízemní střelu vytáhl konečky prstů hostující brankář. Ve 32. minutě zahrála špatně domácí obrana „ofsajdovou past“, ale domácí brankář Kubica míč vytáhl mimo tři tyče. Ve 42. minutě domácí hráči dobrým represinkem získali míč, který se dostal k Bučkovi, jehož střelu vytáhl hostující brankář na roh, ze kterého se na první tyči hlavou prosadil Vyskočil Martin, ale ani tato hlavička neskončila v brance.

Ve druhém poločase byli dále aktivní hráči 1. HFK Olomouc. Dobrým napadáním zatlačili soupeře před jeho branku, ale ani 45 minut jim nestačilo k obratu ve skóre. Zejména šance Němce, Spurného volaly po brance. Hosté hrozili jen z brejkových situací a v době největšího tlaku domácích hráčů se na hranici ofsajdu uvolnili hosté a dva hráči se řítili na domácího brankáře Machalického sami, ale se situací si nedokázali poradit a tak utkání skončilo těsným vítězstvím hostů.

Trenér Jiří Derco: „Utkání jsme výsledkově nezvládli, což v této fázi přípravy není podstatné, ale ukázalo nám to naše slabiny v držení na míči a v útočné fázi, kde máme velké nedostatky, na kterých musíme zapracovat. Chce to více nabídky v útočné fázi. Musíme si dobře odpočinout a nachystat na další práci. Soupeř byl kvalitní a byl dobrou prověrkou, takže svůj účel to splnilo. Byla tam změny, noví hráči, kteří na zkoušce důstojně obstáli. Je ale potřeba, aby hráči na sobě pracovali a posunuli jsme se do finální fáze přípravy, na což máme dostatek času a vše jde podle plánu.“

1. HFK Olomouc - FC PBS Velká Bíteš         0:1 (0:1)

Sestava 1. HFK Olomouc: Kubica (46. Machalický) - Somšák, Mazouch, Krejčí, Henkl - Červenka (46. Bernatík), Kotůlek, Laštůvka (46. Vyskočil Michal), Buček - Spurný - Vyskočil Martin (46. Němec)

Další přípravné utkání se odehrají na domácí půdě, tedy umělé trávě 1. HFK Olomouc, a to v sobotu 7.3.2020, kdy se postupně A i B tým utkají v 10 a 12 hod. s týmy z Bohuňovic a Černovíra.