FC Strání

1. kolo, So 8.8.2020 17:00

FC Strání2

1. HFK prohrál v přípravě v Přerově

Anglický týden hráčům 1. HFK Olomouc nesvědčí. Po utkání s SK Sigma Olomouc „B“ jsme v sobotním dopoledni prohráli i s 1. FC Viktorie Přerov.

Mnohem živější hráči Přerova dělali hráčům Olomouce problémy hned od začátku utkání. Hned v 19. minutě rozehráli domácí hráči rychle míč autovým vhazováním. Centrovaný míč převzal útočník do pohybu a střelou na zadní tyč těsně minul branku hostů. V 26. minutě se již domácí prosadili, když zatáhli míč po křídle, následnou přihrávku za obranu hosté nezachytili a domácí útočník tak pohodlně skóroval střelou na zadní tyč. V 39. minutě předvedli opět rychlou a přímočarou akci domácí. Míč se pomocí narážeček z jedné dostal za hostující obranu a domácí hráč kličkou obešel vybíhajícího brankáře Kubicu a pohodlně z úhlu dopravil míč do prázdné branky a navýšil tak poločasový rozdíl na 2 branky.

Do druhého poločasu prostřídal hostující trenér Jiří Derco sestavu, ale vstup se opět nepovedl. V 54. minutě domácí opět zatáhli míč po lajně a centr uklidili do protipohybu brankáře Machalického. Ten si na míč sice sáhl, ale nedokázal ho vytěsnit mimo tři tyče. Za 4 minuty opět zahrozili domácí, ale tentokrát se míč dostal do rukou hostujícího brankáře, který jej rychle rozehrál na Regece, který v souboji předčil 2 hráče domácích a přihrál rozběhnutému Hornychovi, jenž z jedné míč poslal kolem vybíhajícího brankáře domácích a snížil tak nepříznivý výsledek. V 71. minutě opět středem hřiště vykombinovali hosté míč a Spurný jej nabídl opět Hornychovi, který jej poslal lobem nad padajícím brankářem domácích do sítě, a tím uzavřel účet nepovedeného utkání ze strany 1. HFK Olomouc.

Trenér Jiří Derco: „Bohužel tentokrát jsme neplnili pokyny a bohužel páteční trénink se nám projevil i v utkání. Jsem z toho zklamaný. Je vidět, že máme stále na čem pracovat. Všechna práce, kterou jsme udělali, byla zbytečná. Musíme začít znovu a zodpovědně a hlavně každý musí začít sám u sebe.“

1. FC Viktorie Přerov - 1. HFK Olomouc   3:2 (2:0)

Sestava 1. HFK Olomouc:

Kubica (46. Machalický) – Krumpolc (60. Tylšer), Krejčí, Tylich (46. Doseděl), Henkl (46. Spurný) –  Bernatík (46. Regec), Buček, Kotůlek, Stoklasa, Hornych – Němec

Další přípravné utkání odehrají hráči 1. HFK Olomouc na domácím hřišti a to v pátek 5.6.2020 v 17:30 hod., kdy hostí atraktivního soupeře, tedy hráče SK Uničov. V sobotu 6.6.2020 pak hráči B týmu doma hostí hráče FC Sigma Hodolany od 14 hod.