Kvalitní příprava se soupeřem z MSFL skončila těsnou porážkou

V netradičním čase, za deštivého počasí odehráli hráči 1. HFK Olomouc další přípravné utkání na umělé trávě, kdy hostili hráče SK Uničov hrající MSFL a byli důstojným soupeřem.

Ve 12. minutě vyzkoušel téměř z poloviny hřiště Kasal pozornost domácího brankáře Machalického. Střelu zastavilo až břevno domácí branky. V 15. minutě odvrátili domácí centr a předvedli rychlou přímočarou akci, kterou zakončil Spurný střelou do tyče hostující branky. Ve 27. minutě udělali domácí hráči chybu v rozehrávce. Na branku se řítil hostující Svoboda, který místo střely míč zasekl a domácím se pak podařilo jeho následnou střelu srazit na roh. Hosté zahrozili ještě do poločasové pauzy ve 40. minutě, kdy centr Kasala nedokázal osamocený Krč umístit hlavou mezi tři tyče.

Bojovný druhý poločas se odehrával zejména ve středu hřiště, ale oba týmy se už dokázaly prosadit. V 70. minutě předvedli hosté moderní přímočarou akci středem hřiště. Vasiljev míč na velkém pokutovém území předložil Ambrozkovi, který jej uklidil přesně k tyči a hosté se tak ujali vedení, které ještě navýšili v 81. minutě, kdy po rohovém kopu Vasiljeva uklidil míč hlavou do domácí branky Bala. Domácí nerezignovali a odměnou jim byla 83. minuta, kdy také předvedli krásnou přímočarou akci. Výkop domácího brankáře Machalického zpracoval Svrčina a poslal míč na rozběhnutého Hornycha, který zakončil celou pohlednou akci střelou na zadní tyč branky a tím uzavřel účet pohledného utkání.

Trenér Jiří Derco: „Je škoda, že počasí neumožnilo hrát na přírodní trávě, protože utkání mělo svou kvalitu. Samozřejmě soupeř z vyšší soutěže prokázal kvalitu na míči, ale byli jsme mu dobrým soupeřem a utkání splnilo účel přípravy v této fázi. Utkání ukázalo naše nějaké slabší stránky, ale i ty pozitivní. Já jsem dnes spokojený, na rozdíl od minulého zápasu s Přerovem. Potěšila mě akce, kterou jsme zakončili brankou, protože takto přímočaře se chceme prezentovat následně v soutěžních utkáních a je to to, co trénujeme.“

1. HFK Olomouc – SK Uničov 1:2 (0:0)

Sestava 1. HFK Olomouc:

Machalický – Krumpolc, Krejčí, Mazouch, Vyskočil Michal – Kotůlek – Stoklasa (65. Henkl), Spurný (65. Svrčina), Laštůvka (53. Svrčina), Hornych – Regec (53. Němec)

Další přípravné utkání odehrají hráči 1. HFK Olomouc na domácím hřišti a to ve středu 10.6.2020, kdy od 17:00 hod. odehrají double utkání na 2x30 min. s týmem SK Sigma Olomouc U19.