Vítězství zakončilo kondiční část přípravy

Na konci kondičního bloku přípravy se utkali naši borci s účastníkem 1.A třídy a se soupeřem si poradili. Naši vstoupili do utkání aktivně a hned ve 2. minutě po rohovém kopu Tylich zazvonil na obě tyče, ale míč místo do branky, vyputoval mimo ni. Ve 27. minutě centroval Červenka a jeho přízemní centr usměrnil na zadní tyč Buček, ale brankář soupeře nadvakrát míč zkrotil. Ve 42. minutě se už naši borci radovali, když Tylich za obranou našel Červenku, který kličkou obešel brankáře a pohodlně míč usměrnil do prázdné branky.

Ve druhém poločase zahrozil i soupeř, a to zejména ze standardních situací, ale i tak měli naši borci utkání plně ve své režii a i přes únavu z kondiční fáze přípravy, dokázali navýšit skóre, když 54. minutě Svrčina z přímého kopu prostřelil domácího brankáře a v 88. minutě našel Ostrák za obranou
Krumpolce, který přízemní střelou míč uklidil na zadní tyč.

Trenér Jiří Derco: „Zápasem v hezkém prostředí, zejména pro hráče našeho „B“ týmu, jsme uzavřeli kondiční stránku přípravy. Na hráčích už bylo vidět, že toho mají plné kecky, ale výsledek odpovídal předvedené hře, kdy jsme byli jasně lepší na míči a soupeře jsme pustili až v druhém poločase k nějakým šancím. Tímto utkáním jsme uzavřeli blok kondiční přípravy a teď budeme ladit jen herní stránku a taktické věci, kde máme nějaké nedostatky, na kterých musíme zapracovat. Jsem maximálně spokojený s první fází přípravy a jen doufám, že se nám i v další fázi vyhnou zranění.“

FK Zbraslav - 1. HFK Olomouc 0:3 (0:1)

Sestava 1. HFK Olomouc:
Machalický – Henkl (82. Červenka), Tylich, Krejčí, Buček (46. Pavlica) – Červenka (74. Tylšer), Doseděl (60. Krumpolc), Svrčina, Stoklasa (55. Vinter), Němec (26. Németh) – Derco ml. (55. Ostrák)
Další přípravné utkání odehrají naši borci opět na venkovním hřišti v Břidličné a to v sobotu 25.7.2020 od 15:30 hod.