12. kolo, So 24.10 17:00

13. kolo, So 31.10 17:00

TJ Valašské Meziříčí..

"A" TÝM: Bezzubí hosté a tak o bodech rozhodla penalta.

Bezzubost hostů potrestali domácí po přísně nařízené penaltě, která rozhodla o tom, že body
zůstali domácím. Hosté, se snahou odčinit domácí prohru ze středeční dohrávky, vlétli do
utkání aktivně. V 5. minutě, se po chybě ve středu pole, dostali do zakončení, ale Zezulka
poslal z úhlu míč vysoko mimo branku. V 11. minutě se už radovali, když míč po rychlé akci
doputoval opět k aktivnímu Zezulkovi, který prostřelil i hostujícího brankáře Machalického,
ale na brankové čáře vykopl míč stoper Krejčí. V 15. minutě našli domácí za obranou
Dluhoše, který míč předložil do vyložené šance Zezulkovi, který však opět přestřelil hostující
branku. Ve 23. minutě se dostali k přímému kopu domácí, ale hlavičku zastavil výborným
zákrokem brankář Machalický. Hosté se dostali k jediné šanci před poločasem, když Buček
vysunul Vybírala, ale ten z úhlu ve skluzu trefil jen boční síť domácí branky.
Druhý poločas se odvíjel stejně jako první. Domácí hýřili aktivitou a hosté zuby, nehty
bránili. Ve 48. minutě vyhodnotil rozhodčí skluz hostujícího stopera jako penaltový faul a i
když nejlepší hráč Machalický vystihl směr pokutového kopu Hrdličky, nedokázal míč
vytěsnit mimo branku a tak se domácí radovali. V 61. minutě se centr z nulového úhlu otřel o
hostující břevno. V 76. minutě se hosté opět dopustili chyby na vlastní polovině. Dlouhý
nákop si zpracoval Hrdlička. Kličkou se zbavil obránce, ale fantastickým zákrokem se blýskl
Machalický, který reflexivně rukou vytlačil míč a tím uzavřel účet utkání.
Trenér Jiří Derco: „Nepodali jsme dobrý výkon. V prvním poločase nás v několika situacích
podržel brankář Machalický, když jsme se dopustili spousty nepřesností v rozehrávce. Měli
jsme tam pouze náznaky situací z brejků, ale nepodařilo se nám je dohrát. Nemáme morální
vlastnosti na to zápas uhrát na 0:0, což se nám nepovedlo, a proto odjíždíme s prázdnou.
Chyběla nám dnes jednoduchost a zbytečnými chybami jsme darovali body domácím.“

Sestava 1. HFK Olomouc:
Machalický – Buček, Krejčí, Mazouch, Forch – Kotůlek (80. Tylich), Laštůvka – Červenka
(87. Filípek), Vybíral, Bernatík – Regec (55. Stoklasa)
Sestava TATRAN Všechovice:
Konečný – Dluhoš, Richter, Zezulka, Geryk – Hrdlička (90. Rakovský), Plešek Petr, Plešek
Jan, Rolinc (83. Kelnar) – Hoffmann (67. Hostaša), Hrabovský (75. Nepožitek)
Rozhodčí: Poláček – Mikolášek, Broskevič
ŽK: 25. Buček, 61. Vybíral, 70. Mazouch (vše hosté)
Branky: 49. Hrdlička (p. k.)
V příštím kole se hráči 1. HFK Olomouc představí na domácím hřišti v derby utkání
s Hranicemi a to v sobotu 19. 9. 2020 v 15:30 hod. Přijďte povzbudit naše borce a zároveň se