1. HFK Olomouc

Oficiální stránky fotbalového klubu
1. HFK Olomouc
www.1hfkolomouc.cz

Generálka se výsledkově úplně nepovedla.

Generálka se výsledkově úplně nepovedla.

SK Sigma Olomouc U18 - 1. HFK Olomouc 3:2 (1:2)

Narychlo přesunuté utkání z Rapotína na umělou trávu hřiště Šumperku, z důvodu průtrže mračen, se hráčům 1. HFK Olomouc výsledkově nepovedla. Hosté se v úvodu utkání nedokázali vyrovnat s vysokým napadání mladíků ze Sigmy a hned v 5. minutě vytvořila obrana hostů pokutový kop, který sice Machalický vystihl, ale na dorážku už nedosáhl. Hned z rozehrávky však hosté potrestali nekoncentrovanost domácích, když dlouhý nákop Kotůlka si našel Žídek a poslal ho před branku, kde byť tísněný Vyskočil Martin umístil míč do „šibenice“ domácí branky. Ve 12. minutě zakončoval Kašpárek ostrou střelou, ale domácí brankář ji vyrazil na rohový kop. Ten domácí obrana odvrátila na zadní tyči k volnému Henklovi, který míč poslal opět do pokutového území a Kašpárek tečí před vybíhajícím brankářem skóroval. V 16. minutě, vysokým napadáním, donutili mladíci k chybě hostujícího brankáře Machalického, který nedůrazně vykopával míč, který domácí zachytili, ale poslali ho jen do tyče hostující branky a následně míč uklidil do bezpečí stoper Pavelka. Ve 27. minutě zakončoval z přímého kopu Laštůvka. Míč tečovala domácí obrana, ale brankář domácích vyrazil konečky prstů tuto střelu na rohový kop.

Do druhého poločasu nasadil trenér hostů mladší hráče, kteří sice byli nebezpečnější, ale nedokázali se prosadit. V 57. minutě poslal centrovaný míč na osamoceného Bohanose, ale ten uklidil míč nad domácí branku. V 60. minutě prověřili mladíci obranu hostů a střelou z otočky zazvonili jen na tyč hostující branky. V 65. minutě rozehráli hosté z rohového kopu míč na krátko, ale centr nedokázal Spurný umístit do domácí branky. A tak domácí trestali, když z nepovedeného autového vhazování hostů, předvedli přímočarou akci, a dokázali se z křídelního prostoru prosadit, když prostřelili hostujícího brankáře Šarmana. V 85. minutě dlouhý křížný míč přebrali domácí na hraně velkého pokutového území a střelou pod břevno uzavřeli účet utkání.

Trenér Alexander Bokiy: „Byl to můj druhý zápas na lavičce 1. HFK Olomouc. Chtěl jsem se podívat na hráče, které jsem ještě neměl možnost vidět, takže poločas jsem postavil hráče, kteří mají blíže k základní sestavě. Ve druhém poločase jsem postavil mladší hráče, abych se na ně podíval, jak vypadají v zápase. Co se týká výsledku, tak dostávali jsme branky po taktických individuálních chybách hráčů, což musíme do budoucna napravit a myslím si, že to bude zápas od zápasu lepší.“

Sestava 1. HFK Olomouc:

Machalický (45. Šarman) – Judas, Pavelka, Černý, Žídek –  Bernatík,  Laštůvka (45. Nováček), Kotůlek, Henkl (45. Novotný) – Kašpárek (45. Spurný) – Vyskočil Martin (45. Bohanos)

K prvnímu mistrovskému utkání letošní sezóny zajíždějí hráči 1. HFK Olomouc do Vsetína, kde se v neděli 8. srpna 2021 od 16 hod. rozhodne o prvních bodech v soutěži.

Diskuze

Najdete nás na Facebooku

Počet návštěv: 84562
Posledních 30 dnů: 2136 | Posledních 7 dnů: 498 | Poslední den: 88

© 2022 1. HFK Olomouc | Všechna práva vyhrazena | 1.hfk@seznam.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne