Mladíci z 1. HFK Olomouc na soupeře nestačili.

FC Vsetín - 1. HFK Olomouc 2:1 (0:0)

Značně omlazený tým 1. HFK Olomouc na zkušené hráče ze Vsetína nestačili i když do zápasu vstoupili neohroženě a hned v 15. minutě se málem prosadil, když Bernatíkův roh na přední tyči hlavou tečoval Vyskočil Martin, ale domácí brankář Eliáš, zapůjčený ze Slovácka, zareagoval pohotově a míč vyrazil nad břevno. Ve 21. minutě se krásně přes domácí obranu uvolnil Kašpárek, ale jeho střelu z úhlu opět skvělým zákrokem vytěsnil domácí brankář mimo tři tyče domácí svatyně. Ve 29. minutě se málem prosadili domácí, ale šikovné uvolnění nedokázal Gerža zakončit střelou na hostující branku. Ve 35. minutě uvolnil aktivní Gerža, na hranici pokutového území Nováka, ale včasným vyběhnutím brankář Machalický celou situaci utnul. Ve 44. minutě předvedli křídelní akci hosté. Míč doputoval k Novotnému, který se kličkou zbavil domácího bránícího hráče, ale střelou, ze středu pokutového území, zakončil celou akci jen mimo domácí branku. Před poločasem běželi domácí ve 3 hráčích na samotného stopera Pavelku, ale se střelou Nováka si poradil brankář Machalický.

Vstup do druhého poločasu se však hostům nepodařil. Ve 49. minutě zahráli domácí roh a centr hlavou, umístí před vybíhajícím brankářem Machalickým, Novák tak šikovně, že míč zapadl přesně na zadní tyč a domácí se tak ujali vedení. V 73. minutě propadl přímý kop hostů do pokutového území, kde jej doráželi hosté, ale obětavě domácí obránci všechny střely zblokovali. V 75. minutě se domácí radovali podruhé, když sklepnutý míč umístil nechytatelnou střelou z 25 m přesně pod břevno hostující branky Stuchlík. O minutu snížili hosté, když nekoncentrovanost domácích potrestal po centru Bernatíka střídající Bohanos. V 82. minutě centroval Judas a domácí obrana na poslední chvíli odvrátila na roh, který zahrál Bernatík na přední tyč a Vyskočil Martin jej opět hlavou tečoval, ale domácí brankář se vyznamenal a vyrazil hlavičku na roh, ze kterého se už hosté nedokázali prosadit. V 90. minutě se ještě při hře hostů vabank málem prosadil Maček, ale s jeho střelou si nadvakrát poradil brankář Machalický a udělal tak závěrečnou tečku za utkáním.

Trenér Alexander Bokiy: „1. poločas byl víceméně vyrovnaný zápas. Měli jsme první velkou šanci Kašpárkem, který nás mohl poslat do vedení. Následně jsme měli i další příležitosti, které jsme však zbrkle zakončili. Soupeře jsme do šancí moc nepouštěli a nechali ho hrozit jen z brejků. Druhý poločas však byli aktivnější domácí, kde nám zejména nesvědčil ten mužský fotbal, který domácí předváděli. Chodili více do soubojů a měli větší chuť po vítězství a dali branku po chybném bránění standardní situace. Druhou branku jsme dostali opět po chybě obrany a brankáře. Na situaci jsem reagoval střídáním, které se vyplatilo, když Bohanos přetavil centr Bernatíka ve snížení skóre. Následně jsem stáhl hru na 3 obránce a posílil jsem ofenzívu. Dostali jsme se několikrát do zakončení, ale nedokázali už po centrovaných míčích vyrovnat.“

Sestava 1. HFK Olomouc:

Machalický – Judas (89. Spurný), Pavelka, Černý, Žídek (62. Bohanos) – Novotný (46. Stoklasa), Kotůlek, Nováček, Bernatík – Vyskočil Martin, Kašpárek

Sestava FC Vsetín:

Eliáš – Šulák, Dekleva, Dulík, Maček (74. Zuzaňák) – Vítek – Gerža (65. Foltýn), Surovec, Naňák, Stuchlík – Novák

Rozhodčí: Hanák – Pospíšil, Volek

ŽK: 55. Stoklasa, 78. Vyskočil Martin – 32. Vítek, 53. Dudík, 62. Šulák

Branky: 68. Vítek, 81. Surovec, 84. Naňák – 24. Kašpárek, 60. Judas, 86. Bohanos

Další kole se hráči 1. HFK Olomouc poprvé představí před domácími diváky, když 14.8.2021 od 16:30 hod. uvítají na svém stadiónu hráče Skaštic.