A TÝM: Včerejší zápas hodíme rychle za hlavu

Začátek utkání domácí vůbec nezachytili a již v první minutě se hosté po tečované střele Strašáka z přímého volného kopu ujali vedení – 0:1. Tento okamžik utkání velmi ovlivnil a aktivnější hosté si v následujících minutách vytvořili několik šancí, které pochytal Machalický. Hosté i nadále pokračovali v tlaku, který dokázali vyjádřit i gólově. Ve 21. minutě přišel centr po kombinaci na levé straně, který našel nikým nehlídaného Nekudu a ten z prostoru penalty napálil z voleje míč za záda Machalického – 0:2. Tři minuty na to domácí nezachytili další povedenou akci hostů a po faulu Žídka v domácím velkém vápně proměnil penaltu Nekuda – 0:3. Ke konci prvního poločasu se do šancí dostali i domácí. Nejprve si Kašpárek našel přízemní centr, který proletěl napříč malým vápnem, ale zblízka trefil pouze hostujícího gólmana. Chvíli poté hostující gólman vytáhl i přízemní střelu Nováčka zpoza velkého vápna. Druhý poločas se nesl ve stejném duchu jako poločas první. Hosté si vytvářeli další šance, které se i nadále dařilo Machalickému z velké části likvidovat. Ale i tak se hostům podařilo další dvě šance proměnit. Nejprve v 67. Minutě zahrávali hosté roh, který propadl až do brány – 0:4. Gólový účet utkání uzavřel Galetka, když se objevil sám před bránou domácích, udělal kličku gólmanovi a skóroval do prázdné brány – 0:5.

Trenér Alexandera Bokiy: „Do dnešního utkání jsme nastoupili z důvodu zranění opět v jiné sestavě než v předchozích zápasech, což ale není omluva. I tak jsem očekával, že body z dnešního utkání neodevzdáme zadarmo a že v něm uvidím z naší strany více bojovnosti. Nevyšel nám vůbec vstup do utkání, což zápas ovlivnilo a konečný výsledek 0:5 je v domácím prostředí zkrátka moc. Máme mladý tým, kterému po předchozích úspěšných výsledcích mohla narůst křídla. Musíme se vrátit zpět na zem, začít opět poctivě makat a poslouchat pokyny trenéra.“

1. HFK Olomouc – FK Kozlovice 0:5 (0:3)

Sestava 1. HFK Olomouc:

Machalický – Laštůvka (60. Judas), Pavelka, Černý, Žídek (25. Tylich) – Červenka (46. Novotný) Kotůlek, Nováček, Stoklasa – Kašpárek (81. Filípek), Vyskočil (60. Bohanos)

Sestava FK Kozlovice:

Unger – Kadlec, Řehák, Kozák, Kyselák – Kaďorek (83. Šrom), Strašák (79. Střelec), Král, Galetka (79. Moussa) – Skopal, Nekuda (65. Chudoba)

Rozhodčí: Krondáf – Fabeš, Svoboda

ŽK: 38. Černý, 41. Vyskočil, 55. Pavelka – 56. Kadlec, 75. Chudoba

Branky: 21. a 24 (p) Nekuda, 2. Strašák a 68. Strašák, 79. Galetka

V dalším kole zajíždí hráči 1. HFK Olomouc do Strání. Výkop utkání je dne 19. 9. 2021 v 15:30 hod.