1. HFK Olomouc

Oficiální stránky fotbalového klubu
1. HFK Olomouc
www.1hfkolomouc.cz

Mužské týmy bodovaly o víkendu naplno

Mužské týmy bodovaly o víkendu naplno

 

Komentář trenéra "A" týmu, Vlastimila Zemana:

V utkání jsme navázali na dobré výkony v prvních dvou kolech, kdy se nám tentokrát povedlo proměnit kvalitní výkon v 3 body. Na zápas jsme byli takticky velmi dobře připravení. Věděli jsme, že soupeř je nebezpečný ze standardních situací a má v kádru zkušeného útočníka Konečníka, který dokáže z minima vytěžit maximum. Kluci splnili taktické pokyny tak, jak jsme si řekli v kabině před utkáním. Soupeře jsme za celé utkání pustili snad do jediné šance. Sami jsme byli gólově efektivní.

První poločas se nám dařily rychlé přechody do otevřené obrany soupeře, kdy dvakrát jsme skórovali. V druhém poločase se hra již vyrovnala, byli jsme si vědomi, že soupeř hru ještě více zjednoduší a tzv. „Csaplarova past“ je určitým strašákem týmu který vede v poločase 2:0. Proto jsme se zaměřili na kvalitu v posouvání obraného bloku a na zisk odražených míčů. V druhém poločase se nám již nedařili tolik rychlé brejky. Do dalších zápasů musíme být odvážnější a více hru kontrolovat. Dvakrát se gólově prosadil Ondra Buček, což jen potvrzuje jeho velmi dobrou formu a velký přínos na obou stranách hřiště pro tým. Pro nás je důležitý týmový výkon a díky velké variabilitě lavičky jsme pro každého soupeře nečitelní.

Sestavu volíme vždy podle soupeře a jeho herního stylu což byl i tento případ, kdy proti utkání ve Slavičíně jsme udělali hned 4 změny v základní sestavě. Chceme všechny hráče kádru udržet v zápasovém zapojení. Určitou osu máme, ale rotace je pro nás důležitá. První minuty odehrál i Bassey Idongesit, který v zimě přišel z Nigérie a hned se uvedl gólovou asistencí na třetí branku. Do budoucna vidíme cestu v tom, že pár zahraničních hráčů v kádru chceme mít, umožňuje nám to určité možnosti a další variabilitu. Důležité je i zapojení odchovanců, kdy musím pochválit za předvedený výkon Ondru Zemana. Po hráčích chceme aby byli schopni zahrát na více postech, což zrovna Ondra v utkání zvládl perfektně. Výhra je pro nás důležitá, ale neusínáme na vavřínech a pracujeme dále. Potřebujeme další důležité body k záchraně a každé utkání je pro nás výzva. Samozřejmě výhra týmu pomůže v nárustu sebevědomí, výkon každého sportovce ovlivňuje hlava, proto je nutné využít pozitivní energie, kterou nám tato výhra přináší.

 

Komentář trenéra "B" týmu, Petra Večeře:

Do jarní části soutěže jsme vstoupili s omlazeným kádrem, když někteří hráči podzimního B-týmu se během zimní přípravy přesunuli do A-týmu, což je ale naprosto v pořádku a mám z toho radost. Z toho důvodu se v utkání objevilo několik dorostenců, kteří svými výkony určitě nezklamali a příležitosti budou dostávat i v dalších zápasech. 

Do utkání s béčkem Želatovic jsme vstoupili dobře a pomohli jsme si prvním gólem po rohu. Za nedlouho jsme přidali druhý gól po pěkné kombinační akci. Z mého pohledu jsme měli první poločas pod kontrolou, i když hosté hráli z hlubokého a kvalitního bloku a do šancí nás moc nepouštěl. V druhém poločase jsme bohužel polevili, za což nás soupeř brzy potrestal snižující brankou a od toho okamžiku se hrálo naprosto vyrovnané utkání. Několik minut před koncem si hosté vypracovali i gólovou šanci, ale tam nás podržel gólman Kročil. Naopak my jsme na druhé straně přidali třetí gól a bylo rozhodnuto. 

Soupeře musím pochválit za velmi dobrou organizaci hry a disciplinovaný výkon. Celkově utkání hodnotím pozitivně nejen kvůli tomu, že se vyhrálo, ale i proto, že všichni dorostenci, kteří do utkání zasáhli podali velmi dobrý výkon a můžeme s nimi počítat i v dalších zápasech.

 

Diskuze

Najdete nás na Facebooku

Olomouc.eu Olomoucký kraj Investol Timoris Link city development Bc. Tomáš Dutszak - finanční poradenství Lionsport OEP Solution Nordic Telecom MŠMT Rádio Haná Bílý Jeřáb Sbor dobrovolných hasičů Olomouc - Holice Nordic walking Olomouc

Počet návštěv: 118566
Posledních 30 dnů: 2288 | Posledních 7 dnů: 584 | Poslední den: 91

© 2023 1. HFK Olomouc | Všechna práva vyhrazena | 1.hfk@seznam.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne