1. HFK Olomouc

Oficiální stránky fotbalového klubu
1. HFK Olomouc
www.1hfkolomouc.cz

Mladší dorostenci zakončili úspěšnou sezonu, ti starší svoji nepovedenou

Mladší dorostenci zakončili úspěšnou sezonu, ti starší svoji nepovedenou

Netradičně v pátek odehráli naši dorostenci poslední kolo Moravskoslezské dorostenecké divize a to na náhradním hřišti v Přerově. Kategorie U19 chtěla odčinit výsledkově nevydařenou jarní část, což se jim však vůbec nepodařilo a vypili svůj kalich hořkosti až do dna. Mladší kolegové naopak svoji úspěšnou sezóny završili pohodlnou výhrou.

 

MSDD-E st.

1.FC Viktorie Přerov - 1.HFK Olomouc 2:0 (1:0)

Branky: 31. Váleček, 70. Pistovčák

1.HFK: Fryčák - Hanzelka (54. A. Zdráhal), Frantík, Skopal, M. Horák (85. Rak) - Hovorka, Dosoudil, Spáčil - Svrčina (68. Novotný), Kimel, D. Šuba.

Na tvrdém hrbolatém hřišti bylo od počátku jasné, jak rozdílnou strategii oba týmy zvolili. Zatímco hosté se snažili o konstruktivní postupnou rozehrávku, domácí tým se výhradně spoléhal na dlouhém míče za obranu bez nějaké další mezihry.

První velkou šanci si připravili domácí, ale zakončení fantasticky zlikvidoval Fryčák. Stejně tak po rohovém kopu, kdy hlavičkoval domácí hráč zcela neobsazený, ale Fryčák si na jeho zakončení počíhal.

Hosté měli častěji míč na kopačkách, ale složitý terén jim nepomáhal v jejich kombinaci a když už se dostali k centru do pokutového území, tak ho domácí stopeři dokázali umě odvrátit. Neujalo se ani zblokované zakončení Kimela a Hovorky, které mířilo mimo branku.

A tak přišel trest. Z příměho kopu se dostal míč do pokutového území hostí, kde byli domácí hráči důraznější a po sérii odrazů ho dokázali dostat do sítě.

Ve druhé polovině se obraz hry nezměnil. Holičtí se snažili dostat do bloku soupeře a ten hrozil okamžitým přechodem do útoku. Když už se hosté dostali na dostřel branky, tak jejich zakončení bylo nepřesné a nebo s ním vyčkávali tak dlouho, až se příležitost ke střele vytratila.

Za to Fryčá opět musel předvést své umění při samostatném úniku domácího hráče a dal tak olomouckým hráčům naději na bodový zisk.

Ale po autovém vhazování pak přišla nedůslednost v hostující obraně a důarzný domácí hráč šancí na zvýšení skóre nepohrdl.

Konec utkání se odehrál bez velkého vzruchu, hosté se sice snažili s výsledkem přeci jenom něco udělat, ale snaha to byla platonická a neměla šanci na úspěch.

Na še nejstarší mládežnická kategorie tak stylově završila výsledkově nepodařenou jarní část sezony, ze které vytěžila slabých 11 bodů za 2 výhry a 5 remíz.

Trenér Lukáš Hrdina: "Vypili jsme si tu jarní nepohodu až do dna. Na klucích byla vidět velká snaha, ale také svázanost z výsledkových nezdarů. Chyběla nám lehkost v nejdůležitější části hřiště - na posledních 30ti metrech. V zakládání i přechodové fázi jsme do hry vědomě dostali prvky, na kterých dlouhodobě pracujeme, jako trpělivé otáčení těžiště hry, práce v meziprostorech, vědomé nabíhání a vytváření si prostorů na hřišti. Za to jsem hráče chválil. Bohužel naše předfinální fáze byla zbrklá a nekvalitní. První zakončení mezi tři tyče jsme si připsali slabou hlavičkou až ke konci utkání a když nevystřelíme na branku, nemůžeme dát gól a vyhrát. Kluci určitě za celou sezonu udělali velký herní progres, prakticky celý ročník jsme neustále omlazovali a již 3 hráče ročníku 2005 jsme zabudovali stabilně do našeho divizního A týmu, což je skvělé pro celou mládežnickou strukturu. Ale samozřejmě tím trpěla kategorie U19. Pokud však budeme pokračovat v této práci, která je samozřejmě mnohem těžší než hrát pragmaticky jenom na výsledky, a vychovávat hráče pro vyšší úroveň fotbalu, tak se nám to do budoucna oplatí. Už teď jsme položili základy kategorie U19 pro příští sezonu a věřím, že se klukům budou tyto těžce získané zkušenosti velmi hodit. Díky hráčů za jejich píli a snahu a všem, co nám fandili za jejich podporu."

 

MSDD-E ml.

1.FC Viktorie Přerov - 1.HFK Olomouc 0:3 (0:1)

Branky: 19. Hájek, 74. Korobov, 84. Miroshnychenko

1.HFK: Kollár - V. Zdráhal, Opletal, David, Šišma (75. Mirohnychenko) - Skřivánek (60. Sova), Caprioli, Bulák (64. Korobov), Klemsa (75. Štýbnar) - Hájek, Hellus.

Narozdíl od svých "starších" kolegů hráči U17 i v posledním zápase ukázali svoji herní pohodu a díky další výhře ukončí ročník se ziskem 76 bodů na 2. místě tabulky. Gratulujeme!

Trenér Marek Kachlík: "Poslední vystoupení pro tuhle partu dopadlo vítězně. Hráči si zaslouží za celou sezónu neskutečnou pochvalu od července až do dnešního dne poctivě trénovali a odměnou je 76 bodů a druhé místo v tabulce. Pevně věřím, že pokud budou kluci nadále pracovat jejich výkony porostou ještě výše. Společně s trenérem Šubou děkujeme hráčům za náročnou, ale krásnou sezónu"

Diskuze

Najdete nás na Facebooku

Olomouc.eu Olomoucký kraj Investol Timoris Link city development Bc. Tomáš Dutszak - finanční poradenství Lionsport OEP Solution Nordic Telecom MŠMT Rádio Haná Bílý Jeřáb Sbor dobrovolných hasičů Olomouc - Holice Nordic walking Olomouc

Počet návštěv: 132069
Posledních 30 dnů: 1726 | Posledních 7 dnů: 444 | Poslední den: 62

© 2024 1. HFK Olomouc | Všechna práva vyhrazena | 1.hfk@seznam.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne