Na úvod sezóny viděli diváci zajímavé utkání

Brankové hody v Holici. Hned v prvním kole se diváci v Holici dočkali bankových hodů.

Aktivní hosté sice vstoupili do utkání nadějně, ale ve 32. minutě získali domácí presinkem míč a Bernatík si narazil míč s Vyskočilem Martinem a domácí šli do vedení.

Hned z protiútoku mohli hosté odpovědět, když centrovaný míč uklidil v letu hlavou Sova tesně nad bránu. O minutu později předvedli hosté povedenou akci, kterou hlavou zakončil Konečník, ale nepodařilo se mu míč nasměrovat mezi tři tyče.

Ve 36. minutě opět dobrým presinkem získali domácí míč a obrana střelu Bučka stečovala na roh.

Do druhého poločasu vstoupili aktivně hosté a ve 49. minutě se radovali, když vyražený míč domácím brankářem Machalickým uklidil do prázdné branky Frýdl.

Za  tři minuty bylo pro domácí ještě hůře, když centrovaný míč uklidil do branky Gojš. V 61. miutě bylo srovnáno, když Vyskočil Martin posunul středem míč rozběhnutému Bernatí kovi, kt erý střelou na vzdálenější tyč nedal šanci hostujícímu brankáři Večeřovi.

V 69. minutě si zpracoval míč střídající Spurný a zakončil do břevna branky, ale odražený míč si našel Vyskočil Martin a posadil ho na hlavu Spurného, který se už nemýlil a poslal opět domácí do vedení, které ještě zvýraznil Martin Vyskočil, který se prosadil hlavičkou po rohu domácích.

Hosté ještě zdramatizovali konec utkání, když se prosadil střídající hráč Mynarčík.

Hodnocení utkání trenérem HFK: “Potkali jsem na úvod kvalitného soupeře, který nám ukázal, že máme stále na čem pracovat. Musím však hráče pochválit za přístup k utkání a za předvedenou bojovnost. Střídající hráči hru oživili, což nám v úmorném teple pomohlo. Čeká nás teď v týdnu pohárové utkání se Zbrojovkou Brno a potom derby s Novými Sady, takže se musíme dobře na obě utkání dobře připravit”.

1.HFK Olomouc - SK Skaštice         4:3 (1:0)

Branky: 2x Bernatík, Spurný, Vyskočil Martin - Frýdl, Gojš, Mynarčík

Rozhodčí: Soukal - Vařacha, Bělák. Delegát svazu: Hrůza. ŽK: Buček, Němec - Batík, Frýdl

Sestava 1. HFK Olomouc: Machalický - Vyskočil Michal (78. Henkl), Krejčí, Rajnoha, Buček - Smítal (75. Němec), Laštůvka (64. Kotůlek), Mazouch, Stoklasa (61. Spurný), Bernatík (87. Pezzotti) - Vyskočil Martin. Trenér: Jiří Derco

Sestava SK Skaštice: Večeřa - Batík L., Batík T., Motal, Bubla - Frýdl - Gojš (73. Sedlák), Motal, Janalík (57. Mynarčík), Sova (64. Beneš) - Konečník. Trenér: Lukáš Motal

Příštím domácím utkáním je MOL CUP 14.8.2019 od 17:00 hod., kde se 1.HFK Olomouc střetne s druholigovým týmem Zbrojovky Brno a v neděli 18.8.2019 je možno vidět hráče v derby s Novými Sady, které začíná v 14 hod. na hřišti Nových Sadů.