13. kolo, So 26.10 14:30

1. kolo, Ne 03.11 14:00

Tatran Všechovice

Bojovné utkání pro sebe rozhodli domácí

Za krásného slunečného až tropického počasí se odehrálo bojovné utkání, které pro sebe urvali domácí.

Domácí tým vstoupil do utkání aktivně a hned ve 4. minutě potrestal hosty, když míč zatáhl po lajně Massamba a po dvou průnikových přihrávkách se ocitl sám před brankářem hostů Machalickým Michna, který se nemýlil a poslal domácí do vedení 1:0.

Ve 14. minutě dostal krásnou přihrávku za obranu Červenka, který udělal kličku i domácímu brankáři Petrášovi, ale v poslední chvíli míč na brankové čáře ve skluzu odvrátil domácí stoper.

Ve 20. minutě zakroutil přímý kop krásně nad zdí Mazouch, ale fantastický zákrok předvedl i domácí brankář, který míč vyrazil na roh.

V 26. minutě předvedli hosté nejpohlednější akci. Buček zatáhl míč po křídle a předložil jej Červenkovi, který zasekl míč do středu hřiště a z velkého pokutového území zakončil. Bohužel střela skončila na břevně bezmocného domácího brankáře.

V 32. minutě se opět ke křídelní akci dostanou domácí. Na zadní tyči vrátí míč do pokutového území Massamba, ale dva fantastické zákroky předvedl Machalický a tím udržel domácí jen na poločasovém jednobrankovém vedení.

Ve druhém poločase se za úmorného vedra odvíjela hra ve středu hřiště a oba týmy čekali na chybu soupeře. Tu předvedli v 60. minutě, kdy nedůrazným bráněním dovolili se za obranou hostů zjevit Michnovi, který střelou na zadní tyč nedal hostujícímu brankáři šanci 2:0.

V 84. minutě ještě po rohovém kopu nastřelili domácí břevno hostující branky.

Trenér Jiří Derco: „Nepodařil se nám vstup do utkání. Po kombinační akci soupeře jsme inkasovali branku. Šance na srovnání výsledku jsem si vytvořili dostatek, ale nebyli jsme efektivní a proto 1. poločas skončil vítězstvím domácího týmu. Ve 2. poločase jsme se snažili o vstřelení vyrovnávací branky, ale stejně jak v 1. poločase jsme nebyli produktivní, a tak soupeř potvrdil body druhou brankou.“

FK Hodonín - 1. HFK Olomouc       2:0 (1:0)

Sestava FK Hodonín: Petráš - Helísek, Dressler, Kysela, Chromeček (70. Konečný) - Massamba (78. Čech), Michna (78. Žák), Sasín, Jose - Švantner, Bohun

Sestava 1.HFK Olomouc: Machalický - Buček, Krejčí, Pezzotti, Rajnoha - Smítal, Laštůvka (77. Kubáč), Mazouch, Kotůlek (81. Henkl), Červenka (65. Němec) - Vyskočil Martin

Rozhodčí: Kaloč - Dedek, Galář

ŽK: Dressler, Michna, Kysela, Sasín - Mazouch

Branky: 2x Michna